Wpisz aby wyszukać

Moda i styl

Odzież, obuwie oraz najpotrzebniejsze akcesoria do piłki ręcznej

Podziel się

Piłka ręczna to niewątpliwie jeden z najtrudniejszych, najszybszych, ale i najbardziej wymagających sportów na świecie. To, co jest potrzebne, aby zostać graczem na najwyższym poziomie to zawrotność, siła, dokładność, „zimna głowa” na boisku i … dobrze dobrany strój, który pomoże Ci w pełni wykorzystać Twoje umiejętności i talent. Źle dobrany strój może bowiem powodować dyskomfort gry i odwracać naszą uwagę od toczonej rozgrywki.

Akcesoria potrzebne szczypiornistom

Jest to przede wszystkim dobra piłka. Jej wybór powinien jednak zależeć od tego, gdzie chcemy uprawiać sport. Czy będzie to hala, plaża, czy też utwardzane boisko. Każda piłka składa się z osłony oraz dętki. W sklepach możemy kupić dwa rodzaje piłek: piłkę ręczną halową (street handball) oraz piłkę ręczną plażową. Każda z nich posiada inne właściwości. Warto również podkreślić, że piłki mają różne rozmiary. Cena piłek dla amatorów waha się z reguły w przedziale 30 – 50 zł, jednak ta nieco profesjonalna może kosztować nawet do 250 zł.

Innym, podstawowym przedmiotem do gry w piłkę ręczną jest klej, czyli specjalny preparat, który służy do smarowania dłoni, aby uzyskać znacznie bardziej pewny chwyt piłki. Warto również zwrócić uwagę na nakolanniki przeznaczone do gry w piłkę ręczną. Będą one doskonałą ochroną kolan podczas rozgrywek. Tak jak piłki, również nakolanniki dostępne są w różnych rozmiarach – zarówno dla najmłodszych graczy, jak i dla tych z doświadczeniem.

Strój do piłki ręcznej – jaki wybrać?

Najlepszym słowem na opisanie, jaka powinna być odzież do piłki ręcznej będzie – komfortowa. Niektórzy bowiem preferują bardziej dopasowane stroje, inni zaś nieco luźniejsze. Najważniejszy jest jednak materiał, z jakich zostanie on wykonany. Najlepszym rozwiązaniem są włókna sztuczne takie jak polietylen oraz poliester. Zdecydowanie najgorszym wyborem jest natomiast bawełna – nasiąka ona wodą, z łatwością traci kolor oraz w żaden sposób nie powoduje zmniejszenia potliwości. Co więcej, materiał powinien być wytrzymały na częste pranie oraz uszkodzenia, aby uniknąć uszkodzenia koszulki np. podczas obrony. Najczęściej spotykany strój na boisku to krótkie, luźne spodenki oraz koszulki z krótkim rękawkiem wykonane z materiałów o dużej przepuszczalności powietrza. Należy pamiętać, aby odzież do piłki ręcznej kupować wyłącznie w sprawdzonych sklepach, np. Decathlon. Będziemy mieć wówczas pewność, że produkty wykonane są z najwyższej jakości materiału i posłużą nam przez wiele lat.

Podczas zakupu odpowiedniego ubrania do piłki ręcznej warto wziąć też pod uwagę specjalną bieliznę, czyli podspodenki, a potocznie mówiąc lajkry. Spełniają one funkcje bielizny, a dodatkowo chronią nogi szczypiornistów podczas wślizgów. Dobre podspodenki powinny być wykonane z mocno opinającego, ale jednocześnie termoaktywnego materiału.

Obuwie wybierane do gry w piłkę ręczną powinno spełniać kilka podstawowych zasad. Musi być ono amortyzujące, stabilizujące, utrzymywać doskonałą przyczepność oraz przepuszczać powietrze. Co więcej, rozmiar butów musi być niemalże idealny, aby spełniały one swoje zadanie wzorowo. Środek buta powinien być wyprofilowany pod stopę dla większego komfortu gry.

Zostaw komentarz