Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Niska porowatość włosów – co oznacza? Jakie kosmetyki wybrać?

Podziel się

Włosy niskoporowate mają swoje blaski i cienie. Czym jednak się charakteryzują i jak dobrać względem nich odpowiednie kosmetyki?

Włosy niskoporowate – czym się charakteryzują?

Odpowiednie radzenie sobie z włosami wcale nie musi być prostym zadaniem. By odpowiednio móc nimi zarządzać, a także właściwie je pielęgnować, powinniśmy dogłębnie poznać ich charakterystykę. Dzięki temu nie będą one kryły przed nami żadnych tajemnic, a my będziemy w stanie dobrać względem nich perfekcyjną kurację. Jedną z cech, o których w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, bez wątpienia jest porowatość włosów. Pod takim właśnie hasłem określamy to, jak mocno łuski złożone z martwych komórek włosa przylegają do jego kory. Im większe odchylenie, tym większa porowatość.

Nietrudno więc domyślić się, że w przypadku włosów o niskiej porowatości odchylenie to nie jest największe. Ma to swoje plusy oraz minusy. Przede wszystkim są one naprawdę wytrzymałe, posiadają naturalny blask, a także są naprawdę gładkie i najczęściej proste. Z drugiej strony jednak są bardzo odporne na wszelkie stylizacje, trudno jest nadać im objętość, a także można łatwo przesadzić z ich pielęgnacją. Wolno oddają wilgoć, co sprawia, że długo schną, lecz z drugiej strony bez problemu możemy im pomóc na przykład suszarką.

Czy masz włosy niskoporowate? Sprawdź to na własną rękę!

By wiedzieć, jak odpowiednio pielęgnować nasze włosy, przydałoby się w pierwszej chwili zrozumieć, jaką porowatość one posiadają. Możemy to sprawdzić na wiele sposobów, lecz jeden z nich jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w naszym domu. Jedynymi potrzebnymi tutaj przyrządami są tutaj szklanka, a także woda, która dostanie do owej szklanki nalana. Następnie wrzucamy do takiego naczynia włos i pozostawiamy go tak na kilka minut. Jeżeli utrzyma się on na powierzchni lub zanurzy się tylko minimalnie, ze sporą dozą prawdopodobieństwa będziemy w stanie powiedzieć, iż posiadamy włosy o niskiej porowatości.

Jak dobrać kosmetyki do włosów o niskiej porowatości?

Wiemy już, czym są włosy niskoporowate, a także jak sprawdzić, czy rzeczywiście je posiadamy. Co jednak dalej? Jak dobrać do nich odpowiednie kosmetyki do włosów? Jak wspomnieliśmy już wcześniej, nie powinniśmy przesadzać z ich odżywianiem. Warto więc wybierać produkty z małocząsteczkowymi olejami czy proteinami, a ich stosowanie ograniczyć do kilku razów w miesiącu. Warto również stawiać na naturalne zioła – wiele z nich znajdziemy na przykład w szamponach czy odżywkach normalizujących, które do włosów niskoporowatych nadadzą się perfekcyjnie.

Zostaw komentarz