Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce

Podziel się

Sport w Polsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Popularne jest zarówno jego czynne uprawianie jak i tylko kibicowanie ulubionym drużynom oraz sportowcom. Polacy coraz częściej kupują bilety na ulubione wydarzenia sportowe aby kibicować „na żywo” swoim faworytom, naturalnym staje się także obstawianie wyników sportowych poprzez zakłady bukmacherskie jakie oferują legalne polskie firmy.

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe w Polsce

Najnowsze statystyki wskazują że największą popularnością od lat niezmiennie cieszą się te same dyscypliny co jeszcze kilka lat temu. Pierwsze miejsce na podium przypadło oczywiście piłce nożnej. Warto zauważyć, że dyscyplina ta cieszy się popularnością także wtedy, gdy nasza reprezentacja nie odnosi spektakularnych sukcesów. Każdy z nas zna podstawowe zasady tej gry, większość potrafi wymienić przynajmniej trzy drużyny piłkarskie. Wiele osób legalnie obstawia wyniki meczów, a Ci bardziej doświadczeni wygrywają nierzadko spore sumy pieniędzy. W okresie Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Ligii Mistrzów legalni bukmacherzy notują największe w ciągu danego roku liczby przyjmowanych zakładów pieniężnych.

Na drugim miejscu uplasowała się siatkówka. Popularność tej dyscypliny sportowej związana jest przede wszystkim z utrzymującymi się od kilku lat sukcesami polskiej kadry narodowej. Mimo, że na świecie nie jest to sport aż tak popularny, trudno spotkać w Polsce osobę która o tym sporcie nie słyszała. Od czasu legendarnego zwycięstwa na Mistrzostwach Świata w 2014 roku gwałtownie wzrosła liczba osób kibicujących oraz uprawiających ten sport. Jego damska wersja także cieszy się dużą liczbą zasiadających na trybunach.

Brązowy medal z całą pewnością należy przyznać skokom narciarskim. Wszystko zaczęło się od sukcesów Adama Małysza na początku XXI wieku. Rekordowa oglądalność, tysiące widzów na trybunach sprawiły, że sport ten stał się najpopularniejszy wśród dyscyplin zimowych. Przed ekrany telewizorów przyciąga do dziś całe rodziny. Fala popularności Polaków w zawodach nie ustaje, co jakiś czas pojawiają się nowe twarze, które zdobywają kolejne medale dla Polski w tej dyscyplinie sportowej.

Przyjemność oglądania oraz kibicowania ulubionym przez nas sportowcom i drużynom, warto połączyć z możliwością ciekawego zarobku. Legalni bukmacherzy oferują w stu procentach bezpieczne transakcje, dzięki którym można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz