Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Najpopularniejsze dyscypliny i sportowcy w Polsce

Podziel się

W Polsce królują trzy dyscypliny sportu, pozostawiając inne daleko w tyle. Są to piłka nożna, siatkówka oraz coraz bardziej popularne skoki narciarskie.Są to bez wątpienia również najpopularniejsze dyscypliny wśród bukmacherów według bukmacherskiego portalu betonline.

Popularne dyscypliny w naszym kraju

O ile piłkarze nie mogą się pochwalić wielkimi sukcesami w Europie, a nasza liga nie jest najmocniejsza, to mimo wszystko dyscyplina ta pozostaje najchętniej oglądaną. Wiele zrobił w tym zakresie Robert Lewandowski, który jest obecnie najpopularniejszym sportowcem w Polsce, a znają go ludzie z całego świata, ponieważ jest jednym z najwybitniejszych i najskuteczniejszych snajperów z numerem 9 na plecach. 

Legalni bukmacherzy, tacy jak LVBet, Eltoto, STS, Fortuna czy Forbet, umożliwiają obstawianie meczów, w których gra Lewandowski – zarówno tych w lidze niemieckiej, jak i w Lidze Mistrzów czy meczów reprezentacji Polski.

W ostatnich latach na prawdziwą gwiazdę polskiego sportu wyrósł także siatkarz Bartosz Kurek, obecnie zawodnik klubu Onico Warszawa, a w przeszłości również klubów włoskich czy rosyjskich. Warto chociażby wspomnieć, że to właśnie on w brawurowy sposób poprowadził naszą reprezentację do złota w zeszłorocznych mistrzostwach świata w piłce siatkowej, choć w przeszłości miewał momenty trudne, a nawet tragiczne – w 2014 roku prawie zakończył karierę, gdy nie dostał powołania na mistrzostwa. Bukmacherzy działający na polskim rynku są zgodni – Bartosz Kurek jest prawdziwą gwiazdą, która przyciąga kibiców do obstawiania meczów z jego udziałem i nie tylko.

Ostatnim sportowcem, który cieszy się w Polsce ogromnym szacunkiem i estymą, jest skoczek narciarski Kamil Stoch. Skoki zyskały u nas ogromną popularność za sprawą Adama Małysza, który uchodzi u nas za prawdziwą legendę tego sportu. Kamil Stoch depcze mu po piętach, mając już na koncie dwa tytuły mistrza olimpijskiego i dwa medale mistrzostw świata. Skoki z jego udziałem przyciągają przed telewizory milionową publiczność. Legalni bukmacherzy, tacy jak LVBet czy Fortuna, są zgodni w jednym – po przerwie spowodowanej zakończeniem kariery przez Adama Małysza, to właśnie Kamil Stoch ożywił tę dyscyplinę sportu w naszym kraju.

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz