Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Najlepsze oferty alkomatów w sieci

Podziel się

Chcąc dobrać odpowiednie urządzenie badające trzeźwość, które jednocześnie zapewni nam komfort oraz długie i bezawaryjne działanie, należy dobierać je według ściśle określonych zasad. Dobierając urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu należy brać pod uwagę markę producenta, która zapewnia nam sprawdzony sprzęt oraz atesty i certyfikaty mówiące o jakości i spełnianych normach przez wybrane urządzenie.

Cena równa jakości

Tak w życiu bywa, że często sugerujemy się ceną, szukamy jak najtańszych ofert aby zaoszczędzić, niestety nieco inna sytuacja jest w przypadku alkomatu, którego dokładność rośnie proporcjonalnie do ceny. Znajdziemy wiele ciekawych ofert, na które składają się urządzenia półprzewodnikowe, elektrochemiczne oraz spektrofotometryczne, a każda z nich oferuje nam nieco odmienne działanie. W przypadku najtańszego rozwiązania, czyli urządzeń półprzewodnikowych możemy liczyć na długą żywotność urządzenia oraz mniej dokładne pomiary. Jednakże większość klientów decyduje się właśnie na taki zakup przede wszystkim ze względu na cenę, w momencie kiedy potrzebujemy w celach prywatnych sprawdzać stan trzeźwości nie potrzeba aż tak bardzo dokładnych pomiarów. Jeżeli natomiast bardzo zależy nam na dokładności, warto zdecydować się na sprzęt spektrofotometryczny wykorzystywany głownie w szpitalach i komisariatach policji, zapewnia on wręcz bezbłędne działania, jednak jego cena jest bardzo wysoka, co zniechęca większość potencjalnych klientów. Jako ciekawostkę można przedstawić fakt, iż jako jedyny rodzaj tego typu urządzeń nie wymagają one kalibracji, co jest dodatkowym plusem.

Na czym polega kalibracja?

Kalibracja jest ważnym elementem poprawnego i bezpiecznego użytkowania z tego typu sprzętów. Aby ją przeprowadzić należy udać się do specjalisty z https://alkopatrol.pl , który za pomocą odpowiednich urządzeń sprawnie przywróci pierwotne ustawienia sensorów. W tym temacie warto wiedzieć, że pod wpływem temperatury oraz innych substancji z czasem czujniki w urządzeniu ulegają rozregulowaniu dlatego też kalibracja jest potrzeba. Nawet jeśli nie będziemy używać przez pół roku tego sprzętu nie oznacza to jednak, że nie będzie potrzeba kalibracja, co więcej jest ona konieczna i zalecana przez specjalistów przynajmniej raz na pół roku. Natomiast zaniechanie owej czynności może prowadzić do szybkiej awarii urządzenia bądź podawania nieprawdziwych wyników, które mogą przysporzyć nam problemów.

Zostaw komentarz