Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Najciekawsze limuzyny świata

Podziel się
Limuzyna to drogie, luksusowe auto. Dla niektórych to jednak stanowczo za mało, ich limuzyna musi jeszcze wyróżniać się niebanalną formą. Jakie samochody mają w swoich garażach ci najbardziej ekstrawaganccy bogacze?

Najdłuższa limuzyna świata

W USA przedłużane limuzyny to standard, ale i tak niektóre modele potrafią mocno zaskoczyć. Jak American Dream Limo, czyli limuzyna, która zdaje się nie mieć końca – ma ponad 30 metrów i aż 26 kół. Jej gabaryty dają mnóstwo możliwości: jest jacuzzi, jest basen, mini-trawnik do golfa, solarium i lądowisko dla helikoptera, do tego wygodne łóżka dla relaksujących się pasażerów.

Długość robi wrażenie, ale jest także przeszkodą – American Dream poruszać się może tylko po długich, prostych drogach. Tam, gdzie nie może dojechać sama, jest transportowana na specjalnej lawecie.

Najcięższa limuzyna

Pojazdy specjalne często znajdują się w usługach firm wynajmujących limuzyny, jak na przykład w viplimuzyny.com. Nigdzie jednak nie znajdziemy maszyny takiej jak Midnight Rider, bo jest ona jedyna w swoim rodzaju. Waży 25 ton, dzięki czemu trafiła do księgi rekordów Guinnessa.

Wygląda raczej jak luksusowa ciężarówka niż limuzyna, ale na brak wygód na pewno nie można narzekać – w środku mamy trzy pięknie umeblowane salony z barem. Midnight Rider pomieści 40 osób, a o ich komfort dba dwóch kierowców, hostessa oraz barmani. Limuzyna kosztowała właściciela blisko 2,5 mln dolarów, a godzina podróży tym pojazdem warta jest 1000 dol.

Batmobil

Kto nie pragnął przejażdżki samochodem Batmana? Jeden człowiek marzył o tym tak bardzo, że stworzył własną wersję Batmobila, która przy okazji jest jedną z najdroższych limuzyn na świecie – jej wartość to około 4,2 mln dolarów. Samochód ten powstał na bazie Corvetty i jest wyposażony w liczne gadżety charakterystyczne dla pojazdu Człowieka Nietoperza.

Samolot na kółkach

Równie oryginalnym pomysłem było połączenie samochodu z samolotem. Boeing 727 Limo wykorzystuje ramę autobusu Mercedesa, nadwozie to właśnie kadłub Boeinga, tyle że bez skrzydeł. Wbrew pozorom, tak ekstrawagancka limuzyna nie jest wcale przesadnie droga – wycenia się ją na około milion dolarów.

Najdroższe Mini świata

Nieco więcej kosztowała kolejna specyficzna limuzyna, stworzona dla księżniczki Reginy Abdurazakovej. To Million Euro Mini, w całości różowe i pokryte mnóstwem kryształków Swarovskiego. Większe kryształy zdobią koła limuzyny, a okna wykończone są cieniutką warstwą szlachetnego złota. To Mini, ale miejsca w nim nie brakuje, a wnętrze oczywiście jest bardzo luksusowe.

Wcześniejszy artykuł

Zostaw komentarz