Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Nadzór inwestorski – jak wygląda w praktyce?

Podziel się

Nadzór inwestorski w niektórych sytuacjach musi być wręcz koniecznością. Czym jednak się on tak właściwie charakteryzuje?

Nadzór inwestorki – czym on dokładnie jest?

Każda budowa jakiegokolwiek obiektu wiąże się z mniejszym bądź większym skomplikowaniem. Sprawia to, że konieczne jest rzecz jasna ustanowienie odpowiedniej kontroli. Dzięki niej jednak możliwe będzie uzyskanie pewności, że wszystkie procesy związane z budową będą wykonane w optymalny sposób. Właśnie do takich celów bardzo przydatny okazuje się być nadzór inwestorski.

Czym on jednak jest w praktyce? Ogólnie rzecz ujmując, możemy w tym kontekście wspomnieć o wszelkich działaniach, które finalnie mają na celu zapewnienie zgodności końcowego obiektu do pierwotnych projektów. Taki nadzór może zostać nałożony na dwa sposoby. W pierwszym to sam inwestor pierwotny zleca wszelkie działania odpowiedniemu inwestorowi zastępczemu. Może się również zdarzyć tak, że przy wymagającym projekcie lub takim, przy którym istnieje zagrożenie naruszenia środowiska, nadzór może zostać zlecony przez odpowiednie organy.

Co wchodzi w obowiązki osoby przeprowadzającej nadzór inwestorski?

Inwestor zastępczy powołany do pełnienia nadzoru inwestorskiego musi wywiązać się z kilku obowiązków. Najważniejszą kwestią jest oczywiście zadbanie o to, by wszystkie prace odbywały się zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem i literą prawa. Kontroluje również kosztorys, jest swoistym pośrednikiem pomiędzy inwestorami (lub organami) a ekipą budowlaną, a na dodatek jest w stanie pomagać w kwestii doboru odpowiednich materiałów czy ludzi, którzy mają wykonać projekt i wprowadzić do w życie.

W poszukiwaniu fachowej pomocy w kwestii nadzoru inwestorskiego

Szukasz odpowiedniej osoby, która zajmie się nadzorem budowlanym? Bardzo dobrą opcją będzie zwrócenie się do firmy, która posiada w swoich szeregach specjalistów znających się na takich działaniach jak mało kto. Będą oni gwarantem czystego profesjonalizmu!

Zostaw komentarz