Na czym polega osuszanie budynków po zalaniu?
Podziel się
Zalanie budynku to bardzo poważny problem, który wymaga natychmiastowej interwencji. Wilgoć szybko przenika przez fundamenty, co w przyszłości może okazać się problematyczne. W sytuacji zalania warto skorzystać z usług firmy zajmującej się osuszaniem budynków. Jak wygląda cały proces? Odpowiadamy.
Osuszanie budynków po zalaniu – kiedy jest konieczne?
Do konieczności osuszania budynku doprowadzić może wiele sytuacji. Awarie systemów hydraulicznych, powodzie lub błędy konstrukcyjne mogą sprawić, że nasze mieszkanie zostanie zalane. Pomieszczenia nie są przystosowane do kontaktu z wodą, więc może on doprowadzić do poważnych zniszczeń. Wtedy konieczne jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się profesjonalnym osuszaniem budynków.
Proces osuszania obejmuje szereg różnych czynności. Pierwszym krokiem jest ocenienie stanu budynku i stopnia zawilgocenia ścian. W tym celu przeprowadza się specjalne pomiary, a potem na ich podstawie dobiera się ilość i proporcje mieszanki służącej do osuszania. Jeżeli pochodzisz z Torunia i masz potrzebę pilnego skorzystania z usług firmy osuszającej, sprawdź w Google wyszukiwanie osuszanie budynków po zalaniu w Toruniu.
Na czym polega osuszanie fundamentów metodą iniekcji?
Celem osuszania budynków metodą iniekcji lekkociśnieniowej jest zniwelowanie ryzyka powstawania fal wykwitu soli na ich powierzchni. Działanie tej metody opiera się na wytworzeniu przegrody uszczelniającej, która powstaje po opróżnieniu kapilarów i porów z wody. Następny krok polega na wprowadzeniu środków hydrofobowych. Tworzą one warstwę izolacyjną, która chroni mury budynku przed zawilgoceniem.
Metoda iniekcji lekkociśnieniowej cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność. Jest ona w stanie poradzić sobie z każdym przypadkiem, bez względu na stopień zawilgocenia i zasolenia murów. Profesjonalne usługi osuszania fundamentów z wykorzystaniem wspomnianej metody świadczy zakład remontowo-budowlany Hydrotama. W swojej pracy wykorzystuje on ekologiczne i w pełni bezpieczne dla człowieka komponenty.