Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Mundury dla policji – co warto o nich wiedzieć?

Podziel się

Widząc na ulicy człowieka w niebieskim mundurze niemal od razu rozpoznajemy w niej policjanta. Oznacza to, że jego uniform świetnie spełnia swoją funkcję reprezentacyjną. Mundur policyjny to bardzo charakterystyczny rodzaj ubioru służbowego. Co warto o nim wiedzieć?

Jak powinny wyglądać mundury dla policji?

Mundury dla policji muszą przede wszystkim spełniać zbiór określonych dla nich wymagań prawnych. Są one nośnikami wielu informacji, więc muszą być wykonywane na indywidualne zamówienia jednostek. Mundur informuje zarówno o przynależności policjanta do konkretnej z nich, a także o jego stopniu oraz funkcji. Oprócz tego istnieją mundury policyjne na różne okazje. Więcej informacji na ten temat zawierają ustawa o Policji oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 20 maja 2009. Ze względu na to jak poważną funkcję pełni umundurowanie policyjne, istotne jest by zlecić wykonanie go firmie, która cechuje się profesjonalizmem oraz dużym doświadczeniem.

Jaki są rodzaje mundurów policyjnych?

Mundury policyjne dzielą się na cztery podstawowe rodzaje – mundury galowe, wyjściowe, służbowe, ćwiczebne. Każdy z nich charakteryzują określone elementy. Mundury galowe, wyjściowe oraz służbowe są do siebie stosunkowo podobne. Najbardziej wyróżniają się uniformy ćwiczebne. Cechą wspólną wszystkich typów umundurowania policjantów jest widoczne oznaczenie stopnia policyjnego oraz znaki identyfikacyjne, takie jak np. wizerunek orła policyjnego na nakryciach głowy wyhaftowany konkretną metodą według wzoru ukazanego w rozporządzeniu dotyczącym ubioru policjantów.

Czym jeszcze powinny się charakteryzować się mundury policyjne?

Mundury policyjne musi cechować najwyższa jakość oraz precyzja wykonania, by mogły zarówno świetnie się prezentować, jak i spełniać resztę swoich funkcji. W związku z tym, że służą do pracy powinny być także wytrzymałe, odporne na uszkodzenia oraz wygodne. W przypadku mundurów policyjnych bardzo istotny jest także komfort użytkowania i funkcjonalność.

Zostaw komentarz