Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Motoryzacja – hobby dla każdego

Podziel się

Na świecie żyje około 7,5 miliarda ludzi i można przypuszczać, że zdecydowana większość posiada krąg własnych zainteresowań, które niejako definiują naszą osobowość. Niektórzy pasjonują się sportem w różnej postaci, inni wykazują ogromne zainteresowanie światem kultury i sztuki, jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez samochodów. Motoryzacja bez wątpienia zajmuje ważne miejsce w życiu wielu osób, a największymi szczęściarzami są ci, którzy swoją pasję przekuwają w biznes. Nie da się również oprzeć wrażeniu, że w zasadzie od momentu pojawienia się pierwszych pojazdów mechanicznych na świecie, motoryzacja stała się ważnym ogniwem w życiu społecznym. Wyścigi Formuły 1 biją rekordy oglądalności, podobnie zresztą jak rajdy samochodowe czy terenowe. Motoryzacja to niezwykle uniwersalne hobby, które daje wiele możliwości rozwoju. Dlaczego?

Motoryzacja: pasja na każdą kieszeń

Choć dla wielu niewtajemniczonych motoryzacja wydaje się niezwykle kosztownym hobby, to wcale nie musi tak być. To my decydujemy o tym jaki wymiar ostatecznie przebierze nasza miłość do samochodów, motorów czy innych pojazdów mechanicznych rozpalających nasze zmysły. Wielu pasjonatów motoryzacji łączy przyjemne z pożytecznym otwierając swoje warsztaty samochodowe, a na nie popyt był, jest i będzie. Oczywiście w biznesie niczego nie można być pewnym, jednak sumienna i ciężka, która jednocześnie sprawia wiele radości to przepis na szczęśliwe życie.

Motoryzacja: jak się rozwijać?

Zainteresowanie samochodami często okazuje się pasją na całe życie, dlatego cennej wiedzy nigdy za wiele. Możliwości nabywania cennych informacji z zakresu motoryzacji w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu, dlatego każdy oddany fan znajdzie coś dla siebie. Na rynku nie brakuje periodyków zarówno w papierowej formie, jak i e-booków, które są ogromną skarbnicą wiedzy motoryzacyjnej. W sieci można znaleźć również wiele forum dedykowanych miłośnikom mechaniki – wymienianie własnych doświadczeń znaczy czasem więcej niż „sucha” wiedza teoretyczna. Na koniec warto wspomnieć o zlotach samochodowych organizowanych cyklicznie w najróżniejszych zakątkach kraju i Europy – z nich także można wynieść ogromną dawkę przydatnych wskazówek.

Zobacz także: https://megaportal.pl/przygotowania-do-sezonu-zeglarskiego-o-czym-warto-pamietac/

Motoryzacja: hobby na pełen etat

Zamiłowanie do samochodów i szybkiej jazdy czasem przeradza się w coś więcej niż tylko pasję wypełniającą czas wolny. Wielu fanów motoryzacji postanawia spróbować swoich sił w amatorskich czy profesjonalnych rajdach samochodowych, w których już samo uczestnictwo daje ogromny zastrzyk adrenaliny.

Warto tutaj wspomnieć o Robercie Szustkowskim – polskim biznesmenie, który spełnia się nie tylko w świecie biznesu, ale również odnosi sukcesy jako kierowca rajdowy i żeglarz. Swoją pasję do motoryzacji postanowił wznieść na zupełnie inny poziom, decydując się na rozpoczęcie kariery rajdowca. Kamieniem milowym w rajdowej karierze Szustkowskiego był z pewnością jego pierwszy Rajd Dakar, na starcie którego stanął w 2010 roku. Tworzył wtedy zgrany duet z utalentowanym pilotem, Jarosławem Kazberukiem, gdzie zajęli 35. miejsce w kategorii samochodów. W tegorocznej, 42. już edycji Dakaru, Szustkowski wraz z wcześniej wspomnianym Kazberukiem oraz Czechem, Filipem Skrobankiem, zajęli historyczne 18. miejsce w klasyfikacji ciężarówek, co jest najlepszym wynikiem w historii startów polskich załóg w tej kategorii.

Zostaw komentarz