Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Meble ogrodowe pasujące do rustykalnych wizji

Podziel się

Dlaczego tak wiele osób ulega magii rustykalnych ogrodów? Pewnie dlatego, że tak zaaranżowane miejsca to coś więcej niż konkret. To podróż do przeszłości, która zachwyca i pomaga oderwać się od nieznośnej bardzo często aktualności pełnej trosk i spraw do załatwienia. W rustykalnym ogrodzie można wypocząć tak naprawdę, dogłębnie, psychicznie. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe to umożliwiają, podkreślając zarazem efekt magicznego powrotu do dawnych światów.

Retro wymiar mebli ogrodowych

Mówiąc o meblach ogrodowych, które pasują do wizji wiejskiego ogrodu, koniecznie trzeba wspomnieć o rzeczach z rattanu. To materiał, który odsyła nas do przeszłości, ale też jest obecnie bardzo modny (nie tylko w kontekście rustykalnych ogrodów). Rattanowe fotele (także te bujane), stoliki, krzesła, sofy przepięknie zaprezentują się w ogrodzie, w którym obok łąki kwietnej znajdziemy leśny zakątek oraz rabatki wypełnione rodzimymi gatunkami kwiatów. Rattanowy zakątek umiejscowiony przy drewnianym płocie czy przy ogródku ziołowym to retro stylizacja, której atrakcyjność docenimy w nowoczesności, w której tak bardzo brakuje nam prostoty elementarnych doznań.

Rattanowe meble okazują się idealne na drewnianą werandę, która stanowi symbol rustykalnego ogrodu. W takim miejscu świetnie wyglądać będą na przykład białe petunie w rattanowych koszyczkach oraz lampiony z tego samego materiału. Wieczorem wiejski ogród odsłoni swój kolejny wymiar.

Naturalny wymiar mebli ogrodowych

Poszukując mebli do ogrodu rustykalnego, najlepiej wybrać przedmioty zrobione z naturalnych materiałów, jak rattan czy drewno. Można też zdecydować się na nowoczesne zamienniki jak meble technorattanowe w brązowym kolorze, które do wiejskiego ogrodu wprowadzą walor elegancji salonowej.

meble ogrodowe Garden Space

Wcześniejszy artykuł
Następny artykuł

2 Comments

  1. Takie meble to moje marzenie <3

  2. Super się prezentują takie zestawienia aż chce się odpoczywać w takim ogrodzie 🙂

Zostaw komentarz