Len mielony – co warto o nim wiedzieć?
Podziel się
Preparaty mielonego lnu są bardzo doceniane przez licznych użytkowników. W przypadku lnu docenia się przede wszystkim bogactwo błonnika, witamin oraz minerałów. Dlaczego warto spożywać len mielony i jak wygląda właściwe korzystanie z tych suplementów?
Jakie korzyści daje nam spożywanie mielonego lnu?
Mielony len wykazuje wiele pozytywnych oddziaływań. Szczególnie zwraca się uwagę na występujące w ziarnach siemienia lnianego sterole, białka oraz minerały. Zastosowanie mielonego lnu to przede wszystkim walka z nadmiernymi kilogramami.
Len mielony należy do typowych pokarmów, które pod wpływem wody ulegają pęcznieniu. Spożywanie mielonego lnu w płynie lub innej formie powoduje szybkie pęcznienie nasion i tym samym wyższy stopień rozciągnięcia żołądka, co przekłada się na pojawienie się uczucia sytości. Wynika to z wydzielania hormonu greliny, która oddziałuje na ośrodek sytości znajdujący się w podwzgórzu. Jest to bardzo efektywna i skuteczna metoda wspierania odchudzania – do tego w bardzo zdrowy i przystępny sposób. Wystarczy jedynie spożywać regularnie len mielony pod postacią kapsułek lub samodzielnie mielić siemię lniane i spożywać go w różnej formie. Dodatkowo siemię lniane dzięki zawartości błonnika pozytywnie wpływa na pracę jelit, regulując perystaltykę i ułatwiając usuwanie toksyn. Atutem błonnika, który został niedawno poznany jest prawdopodobne oddziaływanie na poziomie bardzo niewielkich cząstek, które skutecznie regulują metabolizm cholesterolu oraz całej tkanki tłuszczowej.
Gdzie kupić siemię lniane?
Siemię lniane można zakupić w praktycznie każdym sklepie ze zdrową żywnością, w aptekach oraz hipermarketach. Jeśli nie mamy czasu lub możliwości samodzielnie przygotowywać naparu lub spożywać siemię lniane, to nie ma żadnego problemu – wystarczy jedynie zdecydować się na bardzo wygodny sposób, którym są specjalne kapsułki zawierające w swoim składzie len mielony. Jest to bardzo wygodna formuła przyjmowania tego suplementu, która jest skuteczna niezależnie od czasu spożywania oraz częstotliwości.