Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Laweta i holowanie – to warto wiedzieć

Podziel się

Twój samochód odmówił posłuszeństwa i nie wiesz, co z nim zrobić? Musisz zadać sobie istotne pytanie – wzywać lawetę, czy może wziąć samochód na hol?

Laweta czy holowanie – co wychodzi taniej?

Niezależnie od tego, z jakich powodów nasz samochód został unieruchomiony, istnieje kilka różnych sposobów, by znaleźć w takiej sytuacji ratunek. Jak jednak najprościej dostarczyć auto do serwisu czy do domu? Sposobów jest wiele, lecz najczęściej korzystamy albo z holowania, albo z lawety, oferowanej przez takie firmy, jak laweta w Opolu. Warto jednak pochylić się nad tymi oboma rozwiązaniami, by raz na zawsze rozwiązać jedną kwestię – co jest tak właściwie lepsze? Wiele osób uważa, że jeżeli tylko jest to możliwe, lepszą opcją jest holowanie. Wiadomo – za lawetę trzeba słono zapłacić. Nie każdy może jednak mieć świadomość tego, że niewłaściwie wykonane holowanie może narazić samochód na dodatkowe uszkodzenia. Warto mieć to na uwadze, zanim zawołamy znajomego z linką holowniczą.

Kiedy można, a kiedy nie można holować samochodu?

Holowanie często może być naprawdę dobrym rozwiązaniem, lecz warto pamiętać, że niektóre okoliczności czy uszkodzenia są w stanie sprawić, że holowanie auta będzie wręcz niedozwolone. O jakich aspektach możemy tutaj mówić? Przede wszystkim holowanie w żadnym wypadku nie jest dozwolone na autostradzie – jeżeli awaria wystąpiła tam, laweta opolskie musi zostać wezwana. Dodatkowo nie można wziąć na hol auta, które posiada niesprawny układ kierowniczy, hamulce czy oświetlenie. Holowanie aut hybrydowych, z napędem 4×4 lub posiadających automatyczną skrzynię biegów naraża nas zaś na poważne uszkodzenia.

Czy warto wzywać lawetę, by nie robić sobie problemów?

Bardzo często zdecydowanie najlepszym wyjściem bez wątpienia będzie wezwanie pomocy drogowej, która przyjedzie do nas z lawetą. Owszem, będzie to kosztowne, lecz z drugiej strony nie musimy się zbytnio martwić transportem i po prostu minimalizujemy wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zostaw komentarz