Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Kamienne powierzchnie, przerażające mity

Podziel się

Od wielu lat moją kuchnie zdobią marmurowe blaty, ale decyzja na ich montaż była długą i przemyślaną ścieżką. Na początku zasięgnęłam porad w Internecie i doszukałam się wielu opinii, które odwiodły mnie od tego pomysłu. Pisano, że marmur (choć drogi) nie spełnia się jakościowo – wchłania tłuste plamy, których nie da się usunąć najdroższą chemią, matowi się i łatwo o powstanie rys.

Nie oszukujmy się, to nie zachęca do wyboru tego surowca. Jednak nikt nie wspomniał o tym ile daje prawidłowo wykonana impregnacja oraz późniejsza pielęgnacja tego kamienia. W późniejszym czasie zasięgnęłam opinii fachowców i to oni dopiero uświadomili mnie, że marmur może mi posłużyć przez lata jeśli sama się o to postaram. Zapoznali mnie oni z firmą AKEMI. Jest to firma, która specjalizuje się w produkcji środków chemicznych do impregnacji, pielęgnacji i czyszczenia różnego rodzaju kamienia. Istnieje ona od prawie osiemdziesięciu lat i wciąż rozwija i wzbogaca swoją ofertę tak aby zadowolić nie tylko wymagających klientów, ale też spełniać wymogi i coraz to wyżej podnoszone poprzeczki przez producentów, którzy z dnia na dzień śmielej wkraczają na rynek chemiczny.

Znów skorzystałam z mocy Internetu i odszukałam stronę firmy pod adresem internetowym https://www.e-akemi.com. Oferta producenta jest bogata w preparaty do powierzchni wykonanych z marmuru, granitu, piaskowca, kamienia wapiennego czy też kamieni sztucznych takich jak konglomerat. Kierując się słowami fachowców do zakupionych blatów kuchennych, na stronie firmy AKEMI jako pierwszy zamówiłam środek do impregnacji. Impregnacja marmuru sprawi, że będzie on odporny na pochłanianie plam wszelkiego rodzaju, oraz ochroni go przed utratą blasku. Po zamontowaniu blatów i dość trudnej impregnacji zdecydowałam, że jeden zabieg to nie wszystko. Dokupiłam więc na stronie preparat do czyszczenia oraz do pielęgnacji, jednak na próbę kupiłam najmniejsze opakowanie z możliwych czyli takie o pojemności dwustu pięćdziesięciu mililitrów. Wystarczyło ono na tyle by ze spokojem zadbać o moje blaty kuchenne – jeden krótszy (osiemdziesiąt centymetrów) oraz drugi dłuższy (półtorej metra). Do dziś moje kamienne powierzchnie nie tracą swojego blasku, pomimo codziennego korzystania z nich, ale jestem pewna, że zapewnia im to prawidłowa pielęgnacja możliwa dzięki firmie AKEMI.

Jeśli zależy wam na utrzymaniu jakości waszych nowo zakupionych, kamiennych powierzchni, nie tylko blatów, polecam zapoznać się z ofertą firmy AKEMI i postawić na profesjonalistów w dziedzinie chemii do kamienia naturalnego. Więcej o asortymencie można dowiedzieć się ze strony: https://www.e-akemi.com/impregnaty-do-kamienia-c-1.html gdzie łatwo zamówicie potrzebne preparaty, które zostaną dostarczone w krótkim czasie do waszych rąk.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z bogatą ofertą marki, mając nadzieję, że spełni ona oczekiwania. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań, doskonałym sposobem będzie kontakt bezpośredni.


Materiał Partnera

Zostaw komentarz