Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Jakimi środkami czyścić szyby samochodowe?

Podziel się

Czyste wnętrze samochodu poprawia jakość podróży. Aby zadbać o utrzymanie porządku w środku, warto skorzystać z profesjonalnych produktów, przeznaczonych do wnętrz samochodowych. Jakich środków warto używać?

Jakie środki będą najlepsze do czyszczenia szyb samochodowych?

Utrzymanie samochodu w czystości pozwala na dłuższy czas zapewnić mu dobry stan techniczny. Ważne jest regularne odkurzanie, pozbywanie się piasku z wycieraczek oraz odświeżanie tapicerki. Równie często należy dbać o zewnętrzną powłokę. Wizyty na myjni powinny być systematyczne, bo pozostawienie osadów na długi czas może przyczynić się do zniszczenia karoserii. Dużą uwagę należy przykładać do czyszczenia szyb. Zapewniają one dobrą widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Dobrej jakości środki czyszczące takie jak Buzil Buz Windowmaster umożliwiają szybkie pozbycie się nawet mocnych zabrudzeń oraz pozostałości po muchach i innych owadach. Dodatkowo pozostawiają na powierzchni szyby specjalną powłokę anti-soiling. Zapobiega ona przyklejaniu się kurzu i brudu, dzięki czemu szyba przez dłuższy czas pozostaje czysta.

Z jakiej myjni lepiej korzystać – automatycznej czy ręcznej?

Automatyczne myjnie samochodowe to wygodna forma na wyczyszczenie samochodu. Duże szczotki z odpowiednią siłą nacisku czyszczą karoserię. Stosowane środki są dopasowane do mycia blach samochodowych. Dostępność różnych programów umożliwia dopasowanie mycia do poziomu zabrudzenia pojazdu. Dodatkowe woskowanie zapewni ochronę przed zabrudzeniami na dłuższy czas. Standardowy program myjący zajmuje ok. 5 -10 minut. Myjnia ręczna umożliwia dokładne wyszorowanie wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc. Specjalne dysze z wodą i płynem pozwolą szczegółowo wyczyścić cały samochód, według własnych potrzeb. Tym samym zajmuje to więcej czasu. Dla wymagających kierowców dobrym wyborem będą salony car detailingu. Zajmują się oni kompleksowym czyszczeniem auta w środku i na zewnątrz, a po zakończeniu pracy samochód wygląda jak nowy.

Zostaw komentarz