Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Jakie oświetlenie wybrać do nowego domu?

Podziel się

Przed wprowadzeniem się do swojego nowego domu, należy każdy szczegół dopracować tak, aby przez lata mieszkało się komfortowo i praktycznie. Trzeba zastanowić się nad stylistyką każdego pomieszczenia, doborem mebli, dekoru i kolorystyką ścian oraz podłogi.

Jeśli dom jest wnętrzem urządzonym zgodnie z bieżącymi trendami, to oświetlenie również powinno wpisywać się w aranżacyjny zamysł. Wiele osób wybiera obecnie styl skandynawski, w którym prym wiodą czerń i biel lub szarości. Do takich wnętrz bardzo często wybiera się lampy wiszące, żyrandole nowoczesne o niecodziennych kształtach. Świetnie będą pasować również duże klosze, wykonane z przeróżnych materiałów, często o fantazyjnych kształtach, a także mocnych kolorach. Takie lampy idealnie wpiszą się również w małą architekturę stylu klasycznego.

Do wnętrz modernistycznych pasują również żyrandole nowoczesne kryształowe. Są to niezwykle urokliwe lampy, które wyglądają luksusowo i oszałamiająco. Kryształowe żyrandole nowoczesne są wspaniałym dekorem każdego pomieszczenia. Można śmiało stwierdzić, że pasują nie tylko do salonu, ale i również do sypialni, a nawet kuchni. Są to jednak lampy bardzo charakterne, wyraziste, dlatego trzeba umiejętnie dobierać elementy dekoru do wnętrz, aby nie pójść w stronę przepychu i nadmiaru. Pałacowe klimaty odchodzą już trochę do lamusa, choć niektórzy pozostają im nadal wierni.

Żyrandole nowoczesne znajdziemy również w stylu industrialnym. Lampy utrzymane w takiej stylistyce będą miały formę prostą oraz neutralny kolor. Żyrandole industrialne pasują również do wnętrz w stylu loftowym, klasycznym, oraz nowoczesnym. Są to lampy o prostych bryłach, dzięki czemu, można postawić na mocniejszy dekor. Lampy industrialne są bardzo modne, posiadają metalowe klosze lub ażurową formę.

Wybór żyrandola nie jest sprawą prostą, należy dobrze przemyśleć, czego oczekujemy oraz jaki styl będzie pasować do naszego wnętrza. Dobrze dobrana lampa będzie nie tylko praktyczna, ale też delikatnie będzie definiować pomieszczenie.

Zostaw komentarz