Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jakie donice dekoracyjne do ogrodu warto wybrać?

Podziel się

Ogród to serce każdej posesji. Należy o niego solidnie dbać, aby zawsze prezentował się nienagannie. Ważnym elementem każdego ogrodu są kwiaty. Jednak te trzeba gdzieś włożyć, jeśli nie sadzimy ich w ziemi. Świetnym rozwiązaniem są tu donice dekoracyjne. Aktualnie jest duży wybór takich donic, które wpasują się swoim wyglądem do każdego ogrodu.

Jakie są rodzaje donic ogrodowych?

Jeśli pragniemy kupić donice do naszego ogrodu, na początek powinniśmy się zastanowić, jaka będzie ich funkcja, miejsce i z czego powinny być one wykonane. Najważniejsze jest właśnie tworzywo, z którego wykonuje się te produkty. Donice dekoracyjne do ogrodu są wykonane z różnych materiałów. Najlepiej wybierać te, które są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne, ponieważ takie donice będą na stałe na zewnątrz.

Szczególnie popularne są drewniane donice, które dzięki swojej uniwersalności pasują do każdego ogrodu. Jednakże drewno trzeba regularnie impregnować, by chronić je na przykład przed wilgocią. Podobnie jest z donicami wiklinowymi. Wyglądają pięknie, ale trzeba porządnie o nie dbać. Jeśli pominiemy tę czynność, takie donice posłużą nam zaledwie jeden sezon.

Bardzo dobre są betonowe donice. Wyglądają surowo, lecz dzięki temu pasują do wszystkiego. Ich jedyną wadą jest masa. Takie donice są bardzo ciężkie. Jest to tworzywo całkowicie odporne na jakiekolwiek warunki atmosferyczne.

Które donice warto wybrać do ogrodu?

Wybór idealnej donicy do ogrodu nie jest prostym zadaniem. Musimy jasno określić nasze wymagania, a także wziąć pod uwagę styl naszego ogrodu. Jeśli jest on ciepły i rustykalny, warto skusić się na donice z drewna. Co ciekawe, donice do salonu z drewna to równie świetne rozwiązanie. 

Jeśli jednak nasz ogród jest nowoczesny, warto postawić na betonowe donice. To rozwiązanie bardzo uniwersalne, bo pasować będzie do każdego typu ogrodu. Pod względem właściwości tworzywa jest to jednak najlepsza opcja. Betonowe donice są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne i nie trzeba ich impregnować jak w przypadku drewna.

Zostaw komentarz