Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Jaka jest odpowiednia pozycja za kierownicą i dlaczego jest ona taka ważna? 

Podziel się

Odpowiednia pozycja za kierownicą to gwarancja pewności ruchów, komfortu a przede wszystkim bezpieczeństwa. To jak siedzimy prowadząc samochód ma dużo większe znaczenie niż możemy sobie wyobrazić. Znalezienie takiej pozycji, aby czuć się wygodnie, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wypadku dla wielu osób wcale nie jest łatwym zadaniem. Chyba każdy z nas może przyznać sam przed sobą, że nie zawsze stosuje się do zaleceń, takich jak trzymanie obu rąk na kierownicy na za piętnaście trzecia czy dziesięć po drugiej a tym bardziej często zapominamy o tym, że właściwa pozycja to gwarancja dobrej i bezpiecznej podróży. 

Jaki komfort jazdy gwarantuje popularna w Lublinie Kia Ceed? 

Nowoczesne samochody, w tym bardzo popularną w Lublinie Kia Ceed można kupić w jednym z wielu pakietów wyposażenia, dzięki czemu kierowca może wybrać dodatki, które ułatwią mu codzienną jazdę. Do samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów, użytkownicy często wybierają specjalne podkładki pod lewą stopę, co gwarantuje wygodę, a w przypadku osób rozpoczynających przygodę z automatem niweluje błędy. Wśród elementów wpływających na utrzymanie prawidłowej postawy w trakcie jazdy wyróżnić można również wyprofilowany podłokietnik, wbudowany GPS, dodatkowe lusterka i wiele wiele innych. Posiadając dobrze wyposażony samochód, nie musisz wykonywać gwałtownych ruchów lub gimnastykować się w aucie próbując się napić czy sprawdzić trasę. 

Prawidłowa pozycja podczas prowadzenia pojazdu – dlaczego jest tak ważna? 

Prawidłowa pozycja podczas prowadzenia samochodu ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą czy pasażerem, odpowiednie ustawienie fotela może uratować Ci życie podczas zderzenia drogowego. Przy okazji ustawiania fotela warto pamiętać o zagłówku, który odgrywa kluczową rolę w ochronie naszej głowy chociażby przy gwałtownym hamowaniu. 

Co zrobić, aby siedzieć wygodnie? 

Prawidłowa pozycja nie jest jednak ważna tylko podczas wypadków, a również na co dzień. Kierowcy, którzy spędzają wiele godzin za kółkiem często skarżą się na różnego typu dolegliwości związane z kolanami czy kręgosłupem. W tej sytuacji warto sprawdzić, czy zajmujemy dobrą pozycję względem kierownicy i kokpitu. Fotel nie może znajdować się zbyt blisko kierownicy a jednocześnie kierowca powinien móc wcisnął dźwignię gazu bez prostowania kolana. Oparcie i zagłówek powinny być ustawione jak najbardziej pionowo, tak abyś miał zapewnioną dobrą widoczność przez przednią szybę podczas prowadzenia pojazdu. 

Ponadto bardzo ważne jest również prawidłowe zapięcie pasów, ponieważ to one skutecznie chronią nas przed wieloma urazami w trakcie wypadku. Pamiętaj, że właściwe używanie pasów bezpieczeństwa warunkuje właściwe działanie poduszki powietrznej. Dlatego pas piersiowy powinien przebiegać nad barkiem a biodrowy na biodrach, a nie na brzuchu. Przy okazji warto mieć na uwadze również ułożenie nóg. Wielu pasażerów lubi podciągnąć nogi na fotel lub położyć je na deskę rozdzielczą. Niestety, takie usadowienie może być bardzo niebezpieczne nawet podczas silniejszego hamowania, a tym bardziej kolizji. 

Zostaw komentarz