Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak się zachować na ślubie – czyli kodeks fotografa amatora

Podziel się

Wiadomo jak wygląda sytuacja – ślub, wszyscy podekscytowani a to właśnie tobie przypadł zaszczyt robienia zdjęć młodej parze. Jednakże musisz pamiętać o kilku rzeczach, ponieważ możesz zepsuć zakochanym tą wyniosłą chwilę, a przecież tego byśmy nie chcieli, prawda?

 

Aparat to nie karabin maszynowy!

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak brzmi aparat fotograficzny robiący tysiące zdjęć na minutę? Nie? To obejrzyjcie sobie takowe wideo na youtube. Ja poczekam. Już? To wyobraźcie sobie teraz, że jesteście w kościele na ślubie, wszędzie cisza, chwila jest bardzo wyniosła, a tu nagle zza pleców słyszycie taki dźwięk. Całkiem nieprzyjemne, nieprawdaż? Dlatego musicie pamiętać o tym, że aparat fotograficzny to nie karabin maszynowy. Wiadomo, że chcemy mieć jak najwięcej fotografii ze ślubu, ale robienie ich tysiąca na minutę raz, nie ma sensu, dwa, irytuje ludzi i psuje moment. Lepiej jest zrobić kilkanaście w miarę dobrych zdjęć, niż kilkaset kiepskich, nieprawdaż?

Pamiętaj o tym, aby nie błyskać fleszem!

Dlatego właśnie profesjonalni fotografowie ślubni mają przewagę nad amatorami. Wystarczy wiedzieć jak odpowiednio ustawić aparat, dobrać ustawienia oraz miejsce, i można już robić zdjęcia bez flesza. Nikt chyba nie chciałby być oślepiony fleszem podczas ślubu, nie mówiąc już o tym, że oślepianie nim księdza nie jest dobrym pomysłem….

Nie zasłaniaj widoku!

Wiadomo że każdy chce zobaczyć dosłownie wszystko podczas ślubu, a tym bardziej ty, ponieważ tak naprawdę musisz wszystko zobaczyć, aby to sfotografować, nieprawdaż? Ale tutaj dochodzi nam właśnie aspekt tego, żeby nie rujnować tego momentu innym. Dlatego też musimy uważać, aby (w miarę możliwości) nie zasłaniać widoku innym, z resztą chyba nie chcemy się narażać teściowej panny młodej, czyż nie?

Nie przekraczaj rubikonu – czyli lepiej jest nie denerwować księdza…

Wiadomo że udział fotografa na ślubie nie jest niczym nowym, ale wciąż obowiązują go pewne zasady. Zdjęć nie powinniśmy wykonywać podczas kazania, nie można też wchodzić na prezbiterium, no chyba że ksiądz udzieli nam takiej zgody.

źródło: fotograf na wesele bielsko

Zostaw komentarz