Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Jak przebiega oklejanie pojazdów?

Podziel się

Pomimo tego, że wiele osób kupuje nowe samochody, mało kto decyduje się na zabezpieczenie ich lakieru. Najlepiej wykonać to przez oklejenie danego samochodu. Folia pozwala na zabezpieczenie auta na długie lata. Jednak jak dokładnie przebiega oklejanie samochodów? Kto się tym zajmuje?

Gdzie można wykonać usługę oklejenia samochodu?

Aby okleić samochód, najlepiej udać się do dobrego studia detailingowego. Te najłatwiej jest znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo frazę “oklejanie pojazdów w Warszawie”. Pozwoli ona na wyświetlenie wielu wyników miejsc, które zajmują się właśnie tą usługą. Aby znaleźć ich jak najwięcej w swojej okolicy, warto dopisać do frazy wyszukiwania lokalizację.

Choć obecnie oklejanie pojazdów jest bardzo popularne, nie jest łatwo podjąć decyzje o wyborze najlepszej firmy, która się tym zajmuje. Jest ich na rynku coraz więcej, w związku z czym nie jest trudno znaleźć duży wybór. Pomimo tego, warto przejrzeć opinie klientów o danej firmie, aby przekonać się, czy na pewno jej jakość jest odpowiednio wysoka. Ponadto, wiele firm różni się ofertą, więc opłaca się ją porównać. Niektóre firmy są znacznie tańsze w przypadku niektórych usług.

Jakie są etapy oklejania samochodu?

Obecnie, najczęściej samochody okleja się foliami ochronnymi lub zmieniającymi kolor. Te pierwsze pozwalają przede wszystkim na zabezpieczeniu lakieru na długie lata, a także na ułatwienie jego pielęgnacji. Ta druga opcja pozwala na bezinwazyjne oklejenie w nowy kolor, co dla wielu osób jest najważniejszą zaletą. Ponadto, od folii łatwo można odejść i po prostu ją zerwać, co pozwala na powrót do starego koloru.

Etapy oklejania tego typu foliami są dość proste. Przede wszystkim, należy najpierw umyć i odtłuścić samochód, aby folię nałożyć na czysty lakier. Następnie, należy dokładnie i etapami okleić samochód. Pozwoli to na uzyskanie najlepszego efektu. Ponadto, należy upewnić się, że wszystkie miejsca, które są widoczne będą oklejone. Pozwoli to na zabezpieczenie wszystkich elementów zewnętrznych samochodu.

Zostaw komentarz