Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak prawidłowo spakować paczkę z Polski do UK? Podpowiadamy

Podziel się

Tania paczka z Polski do UK stanowi doskonały sposób na wymianę okazjonalnych prezentów, czy też wspieranie bliskich w trudniej sytuacji finansowej. Jej wysłanie jest bardzo proste i nie wymaga wizyty na poczcie. W usłudze door-to-door kurier odbierze paczkę z Twojego domu i dostarczy pod drzwi adresata. Aby dotarła bez przeszkód, musisz ją jednak odpowiednio zapakować.

Dlaczego paczka z Polski do Wielkiej Brytanii musi być właściwie zapakowana?

Jednym z wyzwań, jakie wiążą się z transportem przesyłek na duże odległości, jest ochrona ich zawartości przed uszkodzeniem. Przygotowana przez klienta paczka z Polski do UK często zawiera przedmioty o dużej wartości sentymentalnej, pamiątki, cenne materiały, takie jak np. rękopis pracy dyplomowej czy pisanej książki itp. Uszkodzenie takich przedmiotów mogłaby nieść za sobą poważne konsekwencje.

Przewozy drogowe łączą się z różnymi czynnikami ryzyka, takimi jak wypadki, jazda po wertepach podczas robót drogowych, ulewne deszcze czy kradzieże. Dlatego jedną z opcji, jaką proponują firmy kurierskie, jest ubezpieczenie przesyłki. Tania paczka z Polski do UK, która kryje cenną zawartość, jest objęta ochroną finansową, dzięki której w razie uszkodzenia jej możesz się starać o odszkodowanie. Niestety nie zawsze pieniądze mogą powetować straty. Dlatego zarówno przedmioty wewnątrz pakunku, jak i zewnętrzne opakowanie należy solidnie zabezpieczyć.

Paczki z Polski do UK – co można wysłać?

Jeśli masz bliskich krewnych lub przyjaciół na Wyspach, paczki do Anglii szybko staną się dobrym sposobem na wymianę prezentów i rzeczy osobistych. Zawartość jednak jest objęta ograniczeniami wynikającymi z przepisów. Dlatego warto wcześniej zapoznać się z listą przedmiotów zakazanych. Jeśli chcesz wiedzieć, co może zawierać paczka z Polski do Wielkiej Brytanii, informacje znajdziesz na przykład na stronie Euro Paka. Możesz tam również znaleźć kuriera oraz wnieść opłatę. Paczki do Anglii szybko zostaną odebrane z Twojego domu i dostarczone do adresata.

Istotną informacją z pewnością będzie też koszt usługi. Nie jest on niski z uwagi na to, że od niedawna paczki przechodzą obowiązkową odprawę celną. Dłużej też trwa ich nadanie, gdyż musisz wypełnić formularz i podać w nim wszystkie przedmioty umieszczone w przesyłce. Twoja deklaracja będzie podstawą do obliczenia należnego podatku, jeśli jej wartość przekroczy określony przepisami próg. Tania paczka z Polski do UK wymaga takiego skomponowania, aby jej wartość nie osiągnęła limitu.

Paczka z Polski do Wielkiej Brytanii – jak ją zapakować?

Jeśli wiesz już wszystko na temat paczki do Anglii – co można wysłać, ile dni idzie paczka z Polski do Anglii, jaki jest jej koszt i kiedy kurier może ją odebrać ze wskazanego miejsca – pora na pakowanie. W tej dziedzinie obowiązuje kilka zasad dobrze znanych osobom, które częściej korzystają z usług kurierskich. Dlatego jeszcze zanim zaczniesz wybierać kuriera, postaraj się o odpowiednie materiały. Pakowanie wykonaj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

  • Dopasuj wielkość kartonu do zawartości – jeśli będzie za duży, zapłacisz za przewóz powietrza.

  • Przełóż rzeczy z kartonowych pudełek i ciężkich metalowych opakowań do lekkich, wytrzymałych pudełek plastikowych.

  • Każdy umieszczany w paczce przedmiot zabezpiecz folią stretch lub lekkim plastikowym woreczkiem.

  • Rozsądnie ułóż rzeczy w kartonie, a puste przestrzenie wypełnij folią bąbelkowa lub pogniecionym papierem.

  • Karton zamknij, zaklej i szczelnie owiń kilkoma warstwami folii stretch.

  • Narożniki i krawędzie oklej taśmą ochronną.

Przygotowana w ten sposób paczka z Polski do UK jest już niemal gotowa do wysłania. Pozostaje jeszcze naklejenie etykiety adresowej. Zależnie od firmy kurierskiej otrzymasz ją w wiadomości mailowej z przeznaczeniem do wydrukowania lub też dostarczy Ci ją kurier, który przyjedzie po paczkę. Pamiętaj o dokładnym wpisaniu danych adresowych. Od tego zależy czas dostarczenia Twojej przesyłki.

Zostaw komentarz