Miejsce pracy

Bardzo ważnym czynnikiem do wyboru obuwia roboczego będzie miejsce, w którym pracujemy. Nie rozsądnym byłoby używania butów na budowie, których głównym przeznaczeniem jest magazyn. Do pracy na dużych halach najlepiej wybrać model, który pozwoli stopie oddychać. Do pracy w ogrodzie czy budowie należy wybrać buty, które posiadają twardą podeszwę, odporną na przebicia i lepszej jakości blachę. Do pracy na zewnątrz najlepiej pomyśleć o obuwiu, które posiada wodoodporność.

Oczywiście istnieją też branże, które wymagają bardziej specjalistycznego obuwia. W takich wypadkach warto sprawdzić ofertę renomowanych Sklepów BHP, gdzie można znaleźć obuwie dopasowane do danego przemysłu.

Dobór materiału

Istotnym elementem będzie dobór materiału naszej odzieży roboczej, w tym wypadku naszych butów ochronnych. Wybór wierzchniej strony buta podyktowany będzie warunkami i miejscem pracy, w którym pracujemy. Na magazyny sprawdzi się lekkie obuwie, które da nam większą swobodę w poruszaniu się, zaś skórzane i masywniej zbudowane buty — będą idealnym wyborem na budowę czy pracę w terenie. Sklepy BHP posiadają bardzo często w swoich ofertach buty ochronne z nubuku, skóry licowej czy też tworzywa sztucznego. Oczywiście waga też ma duże znaczenie przy wyborze buta, znaczną część dnia spędzamy, przemieszczając się w tym obuwiu, dlatego im lżejsze buty, tym większa wygoda poruszania się. Niestety trudno będzie znaleźć obuwie na budowę czy pracę w terenie, które będzie i bezpieczne i lekkie jednocześnie, dlatego w takich wypadkach, należy postawić bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Dobre obuwie, a cena

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam powiedzieć, że na takich produktach, jakimi są buty ochronne, nie warto oszczędzać. Jeżeli chcemy produkty najwyższej jakości, jednocześnie z dobrych materiałów, będące butami wygodnymi, musimy odpowiednio dobrać je w Sklepie BHP. Sklepy takie często posiadają szeroką gamę produktów, z których można wybrać najlepszą opcję dla nas. Często również, w renomowanych sklepach można przeczytać opinie zadowolonych klientów, co pomoże nam w doborze odpowiedniego obuwia, które będzie cieszyło nasze nogi przez wiele lat.