Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak działa uchwyt magnetyczny do blach?

Podziel się

Uchwyt magnetyczny jest kosztowną, ale bardzo dobrą opcją, jeżeli chcemy mieć pewność, że panele podłogowe i inne powierzchnie płaskie nie będą zmieniały swojego odkształcania się w podłożu. Jak jednak on działa?

Różne rodzaje uchwytów magnetycznych

Uchwyty magnetyczne do blach przede wszystkim są wynalazkiem, które możemy zastosować  praktycznie do wszystkiego. W najtańszych ofertach możemy znaleźć minimalistyczne uchwyty magnetyczne do prawidłowego trzymania linijki czy ekierki, a także często widywane naklejki na lodówkach. Wraz ze zwiększaną ceną i zakresem oddziaływania uchwytu magnetycznego, te możemy odnaleźć np. w uchwytach na telefonach, uchwytach z haczykiem, różnego rodzaju statywach, a nawet uchwytach tzw. klipsach.

Uchwyty magnetyczne – jak działają?

Uchwyty magnetyczne możemy znaleźć tak naprawdę wszędzie i podobna historia tyczy się różnego rodzaju blach. Weźmy za przykład montowanie takich produktów, jak panele winylowe do ogrzewania podłogowego. Blachy z racji swojej struktury są powierzchnią mocno oddziałującą na różnego typu magnezy. Większość uchwytów działa na zasadzie posługiwania się rączką. Wciśnięcie rączki powoduje aktywację mechanizmu zwalniającego magnes, kiedy trzymamy blachę pionowo, albo leży ona poziomo na podłożu. Wtedy, z magnesem skierowanym równolegle do blachy, ciągniemy rączkę do siebie, a uchwyt jest gotowy do spełnienia swojej funkcji. Od teraz możemy w bezpieczny sposób przemieścić blachę. Ceny są różne i są zależne od rodzaju blach jaki chcemy przenosić. Na rynku możemy znaleźć oferty przekraczające kwoty rzędu kilku tysięcy złotych, do podnoszenia blach o ciężkości nawet 300 kilogramów. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji mechanizmu z różnego rodzaju zanieczyszczeń, by uchwyt magnetyczny nie wytracił swojej pierwotnej siły. Takie uchwyty są bardzo często dobrą opcją nie tylko dla domowych użytkowników, ale też różnego rodzaju firm. Taki uchwyt różni się wtedy tylko wielkością, mocą i ceną. Dla przykładu dwutonowy uchwyt potrafi kosztować nawet 13 tys. złotych.

Zostaw komentarz