Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Jak dobrać opakowanie na prezent?

Podziel się

Wręczenie komuś udanego prezentu jest jedną z przyjemniejszych chwil – zarówno dla obdarowującego jak i obdarowywanego. Jednak nie tylko upominek powinien być starannie wybierany, jeśli ma przynieść pełnię szczęścia. Równie ważne jest opakowanie, w którym się znajdzie. Torebka czy pudełko na prezent jest bowiem pierwszą rzeczą, którą widzi osoba otrzymująca podarek. Wybór jest ogromny i zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i tych internetowych, znaleźć można bardzo różne opakowania ozdobne na alkohol i inne upominki.

Na co zwracać uwagę wybierając opakowania na prezent?

Niezależnie od okoliczności, bardzo ważne jest, aby opakowanie ozdobne na prezent, dopasować do tego, co dana osoba lubi. Gwarantuje to pozytywne emocje jeszcze przed rozpakowaniem podarku. Opakowanie powinno być dopasowane także do wieku obdarowanej osoby. Zupełnie inne opakowania powinniśmy wybrać dla dziecka, a inne dla osoby starszej. Można również znaleźć pudełka, które nie jeden producent kartonów z nadrukiem oferuje w wersji dedykowanej do indywidualnych preferencji osoby zamawiającej.

Problematyczne opakowanie na prezent ślubny

Innym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest okazja, z jakiej prezent zostanie wręczony. Jeśli prezent dawany jest z okazji ślubu, powinien być on zapakowany elegancko i estetycznie. Należy zadbać o odpowiednie kolory – w tym przypadku biel – oraz kształt i rozmiar – jeśli zależy nam na tym, żeby młoda para pamiętała, kim była osoba obdarowująca. Fantazyjne opakowanie pomoże w zwróceniu uwagi na prezent i wryję się w pamięć. Ma to znaczenie, ponieważ w tym dniu para młoda dostanie bardzo wiele prezentów i kojarzyć będzie tylko te charakterystyczne. W przypadku innych okazji można nieco bardziej “poszaleć”, zarówno pod względem kolorystyki jak i stylu opakowania.

Rodzaj opakowania

Na samym początku warto zastanowić się nad tym, w co zapakować. Mamy do dyspozycji pudełka, torby, a nawet ozdobny papier. Dobrym rozwiązaniem jest również opakowanie kartonowe, ponieważ jest wygodne, łatwe w pakowaniu i daje możliwość na ozdobienie w praktycznie dowolny sposób np przez dołożenie własnoręcznie zrobionych elementów jak  cytaty czy życzenia.

Opakowanie na miarę

Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiedniego pudełka, warto zwrócić uwagę na wielkość prezentu, który chcemy w nim umieścić. Jeśli wybierzemy zbyt duże pudełko w stosunku do prezentu, ryzykujemy, że podczas przenoszenia podarunek ulegnie zniszczeniu. Oczywiście jeśli lubimy żarty, można ukryć niewielki prezent w taki sposób, by obdarowana osoba szukała go w pudełku, lub musiała wypakowywać go z kolejnych – coraz mniejszych.

Zostaw komentarz