Wpisz aby wyszukać

Biznes i Finanse

Jak czerpać zysk z inwestycji w mieszkanie?

Podziel się

Polacy decydują się coraz częściej na kupno mieszkania jako inwestycja. Taka forma zarabiania stała się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularna, ponieważ oferuje znacznie lepsze zyski niż tradycyjne lokaty, a przy tym jest bezpieczniejsza niż gra na giełdzie. Jak można zarabiać na inwestycjach mieszkaniowych?

Aktualnie banki nie mogą zaproponować swoim klientom zbyt atrakcyjnych lokat. Większość z nich nie przekracza bariery 2%, co powoduje, że zarobek na lokacie jest nikły w porównaniu ze stale rosnącą inflacją.

Ci, którzy dysponują większymi oszczędnościami, myślą więc o innych metodach na pomnożenie pieniędzy. Coraz częściej wybór pada na inwestycje mieszkaniowe Lublin jest jednym z wielu miast na mapie Polski, gdzie oprócz mieszkań kupowanych przez osoby chcące się do nich przeprowadzić, sprzedaje się także lokale przeznaczone głównie na wynajem.

Jak można zarobić na mieszkaniu?

Zasadniczo, posiadanie mieszkania pozwala na czerpanie zysków na dwa główne sposoby. Pierwszym z nich jest wynajęcie lokalu, drugim z kolei wzrost jego wartości.

Gdy mieszkanie będzie przeznaczone na wynajem, można co miesiąc czerpać z niego zyski na poziomie od około 800 do nawet 3000 złotych w zależności od jego metrażu i lokalizacji. W związku z tym inwestycja może od razu zacząć przynosić zyski. Zysk z wynajmu może plasować się nawet na poziomie 4-6% rocznie. Naturalnie, ważne jest znalezienie godnych zaufania lokatorów, którzy będą regulowali zobowiązani terminowo, a także nie zniszczą lokalu.

Druga metoda na zarobek na mieszkaniu to podniesienie jego wartości. Wartość nieruchomości podnosi się obecnie samoczynnie w czasie, ponieważ z roku na rok ceny mieszkań są coraz wyższe. Oprócz tego można samemu sprawić, że mieszkanie stanie się droższe. Przykładowo, dobrym pomysłem jest zakupienie lokalu do remontu, wyremontowanie go, a potem sprzedanie w znacznie wyższej cenie niż cena wyjściowa.

Zatem jeśli chodzi o przyszłościowe inwestycje, warto postawić na inwestycje mieszkaniowe Lublin oraz w innych miastach w Polsce.

Zostaw komentarz