Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Grzebienisko. Warto tu zamieszkać!

Podziel się

Grzebienisko to urokliwa wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, należącym do gminy Duszniki. Miejscowość leży na zachód od Poznania, na północ od Niepruszewa. Jej nazwa pochodzi od polskiego, arystokratycznego rodu Grzebienieckich. W chwili obecnej wieś sobie około 800 osób, ale liczba ta stale rośnie, jako że okolica zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego – Grzebienisko łączy w sobie uroki wsi, czyli piękne widoki i spokojne otoczenie, a zarazem bliskość miasta, w którym można załatwić bieżące sprawy.

Mieszkania w Grzebienisku. Z historią w tle

Historia Grzebieniska sięga XIV wieku, dlatego można tu znaleźć wiele ciekawych zabytków, jak na przykład dworek z przełomu XIX i XX wieku, w którym z powodzeniem działa hotel i sala weselna. Ten wyjątkowy budynek otoczony jest XIX-wiecznym, zabytkowym już parkiem w stylu angielskim z okazałym starodrzewem. Zwolennicy budowli sakralnych z pewnością zainteresuje Kaplica pod wezwaniem Świętej Trójcy i Świętego Izydora. Jednak Grzebienisko to nie tylko relikty przeszłości, ale sprawnie funkcjonująca wieś. Jest tu ulokowana w XIX-wiecznym budynku z czerwonej cegły szkoła podstawowa, przedszkole, prężnie działający Wiejski Ośrodek Kultury, ośrodek zdrowia, biblioteka, oczyszczalnia ścieków i gminne wysypisko odpadów, a także jak często we wsiach bywa – Ochotnicza Straż Pożarna. Co ciekawe, w Grzebienisku działa do dziś stowarzyszenie czerpiące pełnymi garściami z tradycji bractw kurkowych.

Domy na sprzedaż w Grzebienisku. Przyszłość dla rodziny

Dlaczego domy i mieszkania na sprzedaż w Grzebienisku cieszą się taką popularnością? Po pierwsze – to piękna okolica. Można tutaj odpocząć, uprawiać ulubiony sport, pójść na spacer z rodziną lub wybiegać pupila. W pobliżu jest kilka dostępnych jezior i rezerwat przyrody Huby Grzebieniskie, gdzie można poobcować z naturą. Zwolenników historii zainteresują wydarzenia z czasów II Wojny Światowej, o którym przypomina stojący w lesie pomnik ofiar. Mało które miejsce w Wielkopolsce oferuje tak dużo możliwości spędzania wolnego czasu.

Po drugie – blisko stąd do Dusznik, które oferują ciekawą infrastrukturę i wszystko, co potrzebne jest do codziennego funkcjonowania. Tu także można spotkać zabytki i wspaniałe rośliny, np. pomnikowe lipy otaczające lokalną świątynię, czy szpaler grabów okalający dworek z XIX wieku. Warto zajrzeć także do pozostałości po zbożowym młynie. A jeśli ktoś tęskni za wydarzeniami kulturalnymi, w tej okolicy także nie będzie się nudził. Na koncerty, spektakle i festyny zjeżdżają się do Dusznik mieszkańcy okolicznych wsi.

Po trzecie – można tu liczyć na ciekawe perspektywy dla całej rodziny. Grzebienisko już teraz mocno się rozwija, a przyszłość rysuje się w kolorowych barwach. Okolica pięknieje i zmienia się z dnia na dzień. Domy na sprzedaż w Grzebienisku czekają!

Zostaw komentarz