Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Gazetki promocyjne: urządzamy budżetowy salon

Podziel się

Każdy nas chciałby cieszyć się przytulnym salonem. Urządzenie tego pomieszczenia może wydawać się trudne, gdy dysponujemy niewielkimi środkami finansowymi. Nawet jeżeli nie możemy pozwolić sobie na luksusowe meble czy podłogi, i tak możemy stworzyć efektowny salon, w którym będziemy miło spędzać czas. Od czego powinniśmy zacząć?

Minimalizm jest modny

Jeżeli nie stać nas na zakup drogich mebli i akcesoriów do salonu, dobrym rozwiązaniem jest urządzenie tego pomieszczenia w stylu minimalistycznym. W sytuacji, gdy nasz salon jest duży, być może warto podzielić go na strefę wypoczynkową (umieścimy w niej fotele i kanapę) i strefę zabaw (gdzie wystarczy położyć dywan).

Meble pasujące do minimalistycznego wnętrza nie muszą być drogie. Świetnie sprawdzą się tu surowe meble metalowe (można pomalować je na dowolny kolor). Ilość mebli również nie musi być duża. Dobrze jest umieścić w takim miejscu regały na książki. Jako szafki mogą posłużyć nam drewniane skrzynki na owoce.

Centralnym elementem minimalistycznego salonu mogą być rośliny lub dekoracje, które wykonamy samodzielnie (mogą być to rzeźby, zdjęcia, bukiety suszonych kwiatów czy namalowane przez nas obrazy). Sprawdź koniecznie https://egazetka.com/castorama/

Ściany i dodatki

Do stworzenia atrakcyjnego salonu przydadzą się nam farby lub tapety. Pomalowanie ścian na ciekawy kolor może całkowicie odmienić charakter wnętrza (jeżeli chcemy zaoszczędzić na farbie, nie musimy malować wszystkich ścian – wystarczy jedna). Ważną funkcję aranżacyjną pełnią poduszki, narzuty, koce czy zasłony. Możemy kupić je bardzo tanio na targach staroci. Sprzedawane są również w sklepach typu second hand. Innym pomysłem jest kupienie akcesoriów w Pepco, Auchan lub innym supermarkecie. Istnieje możliwość ich nabycia z dużym rabatem – wystarczy śledzić gazetki promocyjne i czekać na interesującą nas ofertę.

Tania aranżacja okien w salonie

Aranżacja okiem na duży wpływ na to jak będzie się prezentował nasz salon. Jeżeli zależy nam na surowym, minimalistycznym wnętrzu, możemy zrezygnować z zasłon i żaluzji. W przypadku, gdy chcielibyśmy jednocześnie cieszyć się prywatnością  – rozwiązaniem mogą być specjalne folie na szyby dające efekt lustra weneckiego (przepuszczają one światło i nie ograniczają widoczności mieszkańcom, jednak osoba z zewnątrz widzi jedynie własne lustrzane odbicie). Są one bardzo praktyczne, a dodatkowo nie kosztują wiele.

Gdy nie chcemy rezygnować z zasłon i firan, jednak zależy nam na oszczędnościach, możemy ich poszukać w sklepach ze starociami lub używaną odzieżą.

Oświetlenie w salonie

Salon powinien być miejscem dobrze oświetlonym. Warto jest zainstalować w nim oświetlenie górne i boczne. Tanie żyrandole i lampy kupimy w wielu sklepach meblowych (zachęcamy do korzystania z promocji). Pamiętajmy również o zamontowaniu w salonie żarówek energooszczędnych. Są one wprawdzie droższe od standardowych żarówek, jednak pochłaniają mniej energii i wystarczają na dłużej. Gdy zależy nam, żeby salon był miejscem przytulnym – koniecznie wybierzmy żarówki dające ciepłe światło.

Zostaw komentarz