Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Garderoba – co trzeba wziąć pod uwagę przy realizacji projektu?

Podziel się

Garderoba to marzenie wielu kobiet. W końcu to doskonały sposób na uporządkowanie i posegregowanie naszych rzeczy. Dzięki garderobie zyskujemy dodatkową przestrzeń, w której możemy ułożyć ubrania, buty, a także inne drobiazgi. Jednak musimy ją odpowiednio zaplanować, aby spełniała swoje funkcje.

Jak przygotować odpowiedni projekt garderoby?

Obecnie na rynku jest wiele firm projektujących garderoby. Jednak powinniśmy się odpowiednio przygotować do rozmowy z nimi. Firma Duet, producent mebli na zamówienie z Nowego Sącza postara się sprostać naszym oczekiwaniom, ale będzie potrzebować kilku informacji. Dlatego przed zleceniem projektu garderoby musimy się zastanowić, ile rzeczy chcemy w niej przechowywać. Warto też pomyśleć, jakie konkretnie to będą przedmioty. Dzięki tym informacjom łatwiej będzie przygotować projekt, w którym znajdą się odpowiednie półki i miejsce na pozostałe rzeczy. W końcu każdy ma inne oczekiwania od garderoby. Jedna osoba będzie potrzebować więcej miejsca na zwykłe ubrania, inna na buty, a kolejna na pościel i ręczniki. Warto więc podać projektantowi wszystkie szczegóły, a powstanie projekt naszych marzeń.

Gdzie umieścić garderobę?

Pierwszym krokiem powinna decyzja, gdzie znajdzie się nasza garderoba. Najczęściej urządza się ją w pomieszczeniu w pobliżu sypialni. Nie musi być ono ogromne, ale ważne jest jego odpowiednie oświetlenie i wentylacja. Czasami nie mamy możliwości, aby wygospodarować osobne pomieszczenie na garderobę. Wtedy możemy wydzielić przestrzeń na nią w innym pokoju. Najlepszym miejscem będzie sypialnia, ponieważ w niej szybko sięgniemy po potrzebne nam ubrania. Świetnie sprawdzi się też przedpokój, do którego będą mieli dostęp wszyscy domownicy.

Jakie elementy powinna mieć funkcjonalna garderoba?

Garderoba powinna być wyposażona w pewne elementy, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Podstawa to półki, drążek na wieszaki, specjalne miejsce na buty. Warto też pomyśleć o miejscu na specjalne kosze, w których będziemy mogli przechowywać bieliznę, ręczniki i inne tego typu rzeczy. Obecnie jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań ułatwiających nam przechowywanie ubrań w garderobie. Zwykłe półki można zastąpić wysuwanymi lub uzupełnić magnetycznymi barierkami.

Dlaczego wentylacja garderoby jest taka ważna?

W trakcie planowania garderoby wiele osób pomija ten aspekt. Jednak jest to poważny błąd! Wszystko dlatego, że w garderobie rzadko znajdują się okna, a zadbanie o odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegnie powstawaniu pleśni oraz pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu. Skontaktuj się z firmą Duet, aby skonsultować rozwiązanie, które zapewni prawidłową wentylację. Najczęściej stosuje się kratkę wentylacyjną oraz osobny kanał wywiewny.

2 Comments

  1. W mojej garderobie nie zapomniałam o półkach, półeczkach, one są dla mnie mega ważne

  2. Ciekawy tekst, napewno kilka wskazówek będę miała na uwadze

Zostaw komentarz