Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Folia bąbelkowa w kuchennym zastosowaniu? Czemu nie!

Podziel się

Gdy myślimy o zrobieniu generalnego porządku w kuchni, zastanawiamy się nad kupnem konkretnych artykułów do sprzątania, a także odpowiednich pojemników. To jednak nie wszystko! Powinniśmy pomyśleć o folii bąbelkowej. Tak, dokładniej tej, którą kojarzymy z pakowaniem i zabezpieczaniem rozmaitych rzeczy. W jaki sposób wykorzystać ją w kuchni?

Patelnie z wrażliwą powłoką

Stawiamy na patelnie, które są w stanie przetrwać długi czas. Liczymy na zdrowe gotowanie, bez konieczności użycia tłuszczu lub ewentualnie bardzo niewielkiej jego ilości. Nie bez znaczenia pozostaje dla nas również estetyka takiej patelni. To dlatego chętnie decydujemy się na droższe produkty – patelnie z powłokami ceramicznymi lub teflonowymi. Niezależnie jednak od tego, którą wybierzemy, trzeba zadbać o to, by nie porysować delikatnej powłoki, nie uszkodzić jej mechanicznie. I tutaj może przydać się folia bąbelkowa.

Zamiast kupować kolejne przekładki do stosowania w kuchni, które nie zawsze są w stanie uchronić nasze naczynia, można przyciąć folię bąbelkową do rozmiaru patelni. Docięty kawałek położyć na dnie, a na nim z powodzeniem układać kolejne patelnie lub inne naczynia. Jest to gwarancja ochrony przed uszkodzeniami, które mogą wpłynąć na to, że danego produktu nie będzie można później używać. Folia bąbelkowa jest niedroga, lekka, łatwa w zastosowaniu, a znajdziemy ją na przykład w ofercie sklepu Opakowania24.eu.

W ten sam sposób można oddzielić od siebie różnego rodzaju naczynia i artykuły kuchenne, w tym delikatną porcelanę, pamiątkowe komplety obiadowe i wiele innych. Wystarczy zakupić rolkę folii bąbelkowej i samodzielnie wyciąć arkusze w rozmiarze, który jest nam niezbędny. To prosty sposób na stworzenie kuchennych przekładek, a do tego tańszy niż zakup gotowych.

Porządkowanie kuchennego dobytku

Zabierając się za generalne porządki mamy przygotowane pudełka kartonowe, w które zapakujemy wszystko to, co ma zostać wyniesione na strych lub do piwnicy. Artykuły użytkowane okazjonalnie lub przeznaczone na sprzedaż. Sprzęty kuchenne, których nie używamy, ale chcemy je zostawić na poczet wyposażenia mieszkania na przykład dla swoich dzieci. Nie zabraknie również kartonu z rzeczami, co do których praktycznego zastosowania, jak i przyszłości, chcemy zastanowić się innym razem.

Ponownie warto sięgnąć po folię bąbelkową, by każdy z pakowanych elementów, uchronić przed uszkodzeniami. Folia z pęcherzykami wypełnionymi powietrzem jest lekka, dlatego pakunki nie stają się cięższe. Ponadto świetnie amortyzuje, a także chroni przed dostępem wilgoci, kurzu i innego rodzaju zabrudzeń. Doskonale chroni wszystkie artykuły, które są kruche, delikatne i podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Z tym materiałem nie trzeba martwić się o pakowanie.

Planując większe porządki w kuchennym wnętrzu, zadbajmy nie tylko o właściwy dobór kartonów, ale i akcesoriów, które pomogą w sprzątaniu, porządkowaniu, pakowaniu. Ochronna folia bąbelkowa to świetny wybór!

Zostaw komentarz