Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Fizjoterapeuta — kiedy należy się do niego zgłosić?

Podziel się

Fizjoterapeuta to specjalista wykonujący zawód medyczny, który posiada odpowiednie kwalifikacje i zezwolenia wydawane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów. Jego rolą jest leczenie bólu i zwyrodnień metodami nieoperacyjnym i niefarmakologicznymi, co doprowadzi do poprawy sprawności ruchowej pacjenta. Z tego powodu do takich gabinetów zgłasza się coraz więcej osób. Kiedy warto skorzystać z usług fizjoterapeuty? Podpowiadamy.

Fizjoterapeuta — dolegliwości bólowe

Fizjoterapeuta w Bydgoszczy to specjalista, do którego warto się udać wtedy kiedy zaczynamy odczuwać ból. Najczęściej pacjenci zmagają się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, między innymi odcinka szyjnego czy lędźwiowego, ale także kolan czy bioder. Bardzo często takie objawy wywołują różnego rodzaju wady postawy, ale i schorzenia spowodowane przez naszą pracę, a więc na przykład zespół cieśni nadgarstka, czy tak zwany łokieć tenisisty. Nierzadko nasza praca wymusza na nas przebywanie w określonej pozycji, co może powodować dyskomfort, ból i napięcie mięśni. Fizjoterapeuta, dobierając odpowiednie ćwiczenia obejmujące terapię manualną z zabiegami specjalistycznymi, pomoże nam pozbyć się bólu.

Fizjoterapeuta — rehabilitacja pourazowa i w przebiegu chorób przewlekłych

Terapia manualna w Bydgoszczy stosowana jest również w przypadku osób, które doznały jakiegoś uszczerbku na zdrowiu, na przykład wskutek wypadku i chcą wrócić do pełnej sprawności. W wielu przypadkach dobór odpowiednich ćwiczeń szybko pozwala im wrócić do aktywności zawodowej po różnego rodzaju złamaniach, zwichnięciach, a nawet operacjach z zakresu ortopedii i traumatologii.

Do fizjoterapeuty zgłaszają się również pacjenci cierpiący z powodu chorób przewlekłych, które ograniczają ich sprawność fizyczną. Są to zwłaszcza osoby cierpiące z powodu dolegliwości reumatologicznych, neurologicznych czy ortopedycznych. Często są to również starsze osoby, a więc pacjenci geriatryczni, którzy zaczynają mieć problem z poruszaniem się.

Zostaw komentarz