Wpisz aby wyszukać

Motoryzacja

Felgi aluminiowe do samochodu – jak zaoszczędzić na zakupie?

Podziel się

Chcesz zdecydować się na zakup felg aluminiowych? Obecnie tego typu felgi można kupić do praktycznie każdego samochodu. Mają wiele zalet, jednak jedną główną wadę – wysoką cenę. Można jednak kupić je taniej niż w wielu sklepach. Jak to możliwe? Sprawdź przygotowane przez nas porady!

Dlaczego warto kupić felgi aluminiowe?

Najczęściej alufelgi, czyli felgi aluminiowe – https://felgislask.pl/produkty-felgi-aluminiowe kojarzone są z samochodami sportowymi, ale warto wskazać, że mają one praktycznie uniwersalne zastosowani i sprawdzą się w niemalże każdym samochodzie.

Felgi te produkowane są z lekkich stopów aluminium, które nadają im bardzo dobre właściwości w porównaniu z felgami stalowymi. Poza tym cechują się także wyjątkowo atrakcyjnym wyglądem, a dzięki różnorodnym wzorom można dopasować je do każdego stylu pojazdu.

Główne zalety felg aluminiowych to:

  • efektowny wygląd, który nadaje pojazdom sportowe, agresywne wzornictwo
  • wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, w tym na korodowanie
  • elastyczność, która zmniejsza ryzyko poważnych uszkodzeń, na przykład pęknięć
  • wielosezonowość – można korzystać z nich przez cały rok, także zimą
  • wsparcie dla układu hamulcowego ze względu na przewiewność i odpowiednie odprowadzanie ciepła

Jak kupić felgi aluminiowe taniej?

Zakupienie felg aluminiowych jest sporym wydatkiem. Te najtańsze to koszt rozpoczynający się od około 600 złotych za sztukę, natomiast markowe felgi aluminiowe od popularnych producentów to cena nawet około 1000-1500 złotych za jedną.

Aby kupować felgi aluminiowe, warto przede wszystkim polować na promocje. Najłatwiej zrobić to w sklepach internetowych, dlatego to tam warto rozpocząć poszukiwania odpowiednich felg do swojego samochodu. Są one oferowane przez popularne sklepy oferujące ogumienie oraz dodatki do kół samochodu, ale można także zakupić je w sklepach motoryzacyjnych online oraz bezpośrednio u producentów.

Nie warto spieszyć się z zakupem. Lepiej poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi ofertami i wyszukanie takiej, która będzie charakteryzowała się najlepszymi parametrami oraz najniższą ceną.

Ponadto felgi aluminiowe często są przeceniane. Warto zatem sprawdzić, czy jakiś sklep nie oferuje konkretnych felg w niższej cenie niż konkurencja. Czasami na zakupach można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Klienci mogą korzystać także z różnych kodów i kuponów promocyjnych. Dzięki nim można obniżyć cenę nawet o około 10% przy zamówieniu, dlatego pozwalają one na dodatkowe oszczędności.

Czy warto kupować używane felgi aluminiowe?

W niskiej cenie można kupić także używane felgi aluminiowe. Czy warto je kupować? Tylko wtedy, gdy pochodzą ze sprawdzonego źródła, ponieważ wtedy, gdy będą mocno uszkodzone, nie można ich naprawić.

Zostaw komentarz