Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Farby do maszyn rolniczych – czym się charakteryzują?

Podziel się

Użytkowanie maszyn rolniczych wiąże się z trudnymi warunkami na świeżym powietrzu, ciągłą obecnością różnego rodzaju zanieczyszczeń i chemikaliów, wahaniami temperatur i nie tylko. Farby, jakimi pokrywa się takie maszyny, pełnią nie tylko rolę ozdobną. Chodzi o bezpieczeństwo i trwałość.

Nowoczesne farby przemysłowe

W przypadku sprzętu, maszyn lub pojazdów użytkowanych na zewnątrz, w trudnych warunkach, narażonych np. na wilgoć pokrycie ich odpowiednią farbą daje sporo. Warto zastosować farby do maszyn rolniczych, które przede wszystkim uniemożliwią rdzewienie i niszczenie powierzchni oraz różnych części.

Malowanie za pomocą specjalnych farb pozwala podnieść walory estetyczne maszyny na równi z zabezpieczeniem jej przed np. wilgocią. Farba dobrze rozprowadza się na różnych powierzchniach. Farby poliuretanowe dobrze przykrywają powierzchnie stalowe lub z tworzywa, zapewniając trwały efekt.

Farby do pojazdów użytkowych – co jest najważniejsze?

W przemyśle i wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się intensywnie różne pojazdy czy sprzęt, stosowane są specjalne farby poliuretanowe lub epoksydowe. Większość nowoczesnych farb oferuje doskonałą ochronę antykorozyjną. Maszyny i pojazdy mogą dzięki temu stać na zewnątrz lub w warunkach dużej wilgotności.

Warstwa farby przeznaczonej do malowania powierzchni z metalu jest mocna i trwała. Farby do konstrukcji stalowych zapewniają też pewną ochronę przed zdarzającymi się zarysowaniami, ścieraniem, więc pomalowane nimi maszyny nie niszczą się tak szybko. Taka powłoka zapobiega również rdzewieniu.

Farby ognioochronne a maszyny rolnicze

Niekiedy używa się też farb ognioochronnych. Wykazują one korzystne działanie w przypadku zagrożenia pożarem i zabezpieczają powłokę w razie kontaktu z wysoką temperaturą. Producent farb ognioochronnych oferuje duży wybór produktów nadających się do zastosowania np. na halach produkcyjnych czy w rolnictwie.

Podsumowując, dostępne w sprzedaży farby do maszyn rolniczych umożliwiają zabezpieczenie tychże przed uszkodzeniami i rdzewieniem. Mogą być użyte w kwestii estetycznej, ale też zwiększają wytrzymałość powierzchni.

Zostaw komentarz