Wpisz aby wyszukać

Moda i styl

Drukowanie koszulek – na czym polega?

Podziel się

Koszulki z nadrukiem, np. logo firmy, śmiesznym obrazkiem, napisami są bardzo popularne od lat. Nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek wyjdą z mody. Stanowią uniwersalny strój z możliwością dowolnej modyfikacji za pomocą nadruku. Przygotowanie takiej odzieży jest w zasięgu ręki każdego, wystarczy spróbować.

Drukowanie na koszulkach – jak to się robi?

Pierwszym ważnym działaniem niezbędnym do przygotowania koszulki z nadrukiem jest opracowanie pomysłu. Zanim zleci się lub zamówi drukowanie koszulek, trzeba mieć jak najdokładniejszy szkic. Warto postarać się by było to coś oryginalnego, pozwalającego wyróżnić się danej osobie, specyficznego dla niej itd.

W przypadku zlecenia wydruku konkretnej firmie należy wysłać szkic w postaci pliku graficznego. To znacznie ułatwia pracę i gwarantuje, że koszulka będzie wyglądała dokładnie jak ktoś sobie wymarzył. Profesjonalne nadruki na koszulkach mogą też być przygotowane przez grafika ze zwykłego rysunku, ale to droższa opcja.

Produkcja t-shirtów z nadrukiem – dlaczego jest tak popularna?

Zlecenia na nadruki na koszulkach w Warszawie pojawiają się bardzo często. Przeważnie są to napisy lub proste grafiki, rzadziej skomplikowane formy przypominające obraz. Do wydruku używa się specjalnych farb, tuszy czy też korzysta z technologii druku sublimacyjnego.

Kolory nadruku są wyraźne i trwałe. Najlepsze efekty daje nadruk koszulki białej – na białym tle wszystkie barwy prezentują się w żywy i estetyczny sposób. Bez problemu jednak można zamówić dowolną inną koszulkę i będzie ona wykonana również estetycznie.

Koszulki sportowe z nadrukiem – trwałość nadruku

Trwałość nadruku jest niezwykle ważna, w końcu płaci się za koszulkę z nadrukiem, a nie za ciuch, który po pierwszym praniu straci unikalność. Dobrze wykonany nadruk koszulki nie zetrze się po pierwszym ani po którymś z kolei praniu. Oczywiście trzeba przestrzegać wytycznych co do temperatury oraz programu prania.

Podsumowując, popularne drukowanie koszulek polega na opracowaniu nadruku (grafiki lub napisu) i naniesienie go na materiał. Można to zrobić metodą domową lub złożyć zamówienie.

Zostaw komentarz