Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Dom bliźniak parterowy – dlaczego warto w nim zamieszkać?

Podziel się

Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku czy w domku jednorodzinnym, mamy do czynienia z sąsiadami. Oczywiście nie mamy pewności czy sąsiedzi będą mili i czy się z nimi dogadamy. Dlatego też wiele osób boi się zamieszkać w bliźniaku. Ale czy takie obawy są słuszne? Dlaczego warto zamieszkać w bliźniaku?

Jakie są korzyści z mieszkania w bliźniaku?

Czym jest bliźniak? To dwa budynki, które przylegają do siebie. Dwa przylegające budynki pozwalają  na efektywne wykorzystanie niedużych i wąskich działek. Zwiększają także poczucie bezpieczeństwa. Dom bliźniak parterowy w Piszkawie pozwala na zaoszczędzeniu na budowie. Jest znacznie mniej kosztowny niż dom wolno stojący o tej samej powierzchni. Oczywiście dom bliźniak, mimo że łączy się z drugim domem, pozwala na zachowanie pełnej intymności. Oba domy maja osobne wejścia. Z reguły istnieje też wydzielona własna działka oraz możliwość indywidualnego rozplanowania przestrzeni wewnątrz domu. Tym, co mieszkańcy muszą ze sobą dzielić jest wspólna ściana, którą domy są połączone. Odpowiednia izolacja akustyczna sprawia, że nie ma możliwości słuchania, co dzieje się u sąsiadów. Można zbudować własna wiatę garażową i  urządzić indywidualny podjazd. Wiele osób jako zaletę mieszkania w bliźniaku, podaje zwiększone poczucie bezpieczeństwa.

O czym pamiętać decydując się na zamieszkanie w bliźniaku?

Decydując się na zabudową bliźniaczą, warto skorzystać z usług doświadczonego dewelopera, na przykład Dom+ Sp.z.o.o., który podczas budowy zastosuje nowoczesne rozwiązania. Dom bliźniak można zaprojektować w bardzo modernistyczny sposób. Bliźniak, składając z dwóch oddzielnych segmentów, może tworzyć spójną i nowoczesną bryłę. Odpowiednie porozumienie z sąsiadami, pozwoli na jednakowe wykończenie domów i nadanie bliźniakowi wyglądu luksusowej willi. Decydując się na zamieszkanie w bliźniaku warto pamiętać o inwestycji w dobrą izolację ścian. Warto także ustawić meble wygłuszające odgłosy zza ściany, na ścianie, którą domy się łączą. Warto także postawić ogrodzenie tak, by odgrodzić się od sąsiadów i zapewnić sobie prywatność.

Zostaw komentarz