Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dobra kancelaria notarialna – kiedy ją wynająć?

Podziel się

Każdy z nas słyszał o zawodzie notariusza, jednak nie każdy wie czym on konkretnie się zajmuje. Warto być jednak świadomym, kiedy skorzystanie z jego usług jest niezbędne. Kim jest notariusz? Kiedy konieczne jest skorzystanie z usług kancelarii notarialnej? Podpowiadamy.

Czym zajmuje się notariusz?

Notariusz jest to osoba upoważniona do sporządzania aktów notarialnych. Jego zadaniem jest nadzorowanie czynności prawnych. Sporządzone przez niego dokumenty mają charakter dokumentu urzędowego, dlatego też zwracają się do niego osoby, którym zależy na sporządzeniu poprawnych dokumentów, które zgodne są z obowiązującym w państwie prawem.

Istnieje wiele zadań, których wykonanie możemy zlecić notariuszowi. Najczęściej jest to sporządzanie aktów notarialnych, czyli np. umów sprzedaży, dokumentów dotyczących dziedziczenia lub podziału majątku. Notariusz może także poświadczyć, autentyczność dokumentów. Wśród innych obowiązków notariusza wymienić można np. spisywanie protokołów, sporządzanie protestów weksli, a także przechowywanie pieniędzy. Profesjonalne usługi notarialne znaleźć można wyszukując w Google frazę kancelaria notarialna we Wrocławiu na Psim Polu.

Kiedy pomoc notariusza jest niezbędna?

Są sytuacje, w których skorzystanie z pomocy notariusza jest niezbędne. Wśród nich wymienić można między innymi: sprzedaż nieruchomości, sporządzenie testamentu, podział majątku, stworzenie dokumentu o stworzeniu spółki, czy zrzeczenie się dziedziczenia. Są to wszystko rzeczy, które obowiązkowo wymagają poświadczenia notarialnego. To jednak niejedyne sytuacje, kiedy przydaje się pomoc notariusza.

W wielu sytuacjach poświadczenie notarialne nie jest wymagane, jednak warto skorzystać z usług notariusza, ponieważ gwarantuje nam to, że sporządzane przez nas dokumenty są zgodne z prawem. Możemy u niego ubiegać się między innymi o poświadczenie autentyczności danego dokumentu lub podpisu. Osobom zainteresowanym usługami notarialnymi polecamy sprawdzić w Google wyszukiwanie biuro notarialne Wrocław.

Zostaw komentarz