Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dlaczego piłka nożna jest najpopularniejsza w Polsce?

Podziel się

Sport narodowy, czyli chluba dla każdego kraju. Możliwość zaistnienia na światowej arenie sławy. Dla naszego ukochanego państwa jest to z pewnością piłka nożna. Dwie drużyny, w każdej po jedenastu zawodników na murawie, przez 90 minut emocje sięgają zenitu.O tym bardzo dobrze wiedzą również gracze bukmachera fortuna , którzy obstawiają zakłady sportowe i z każdą minutą meczu coraz bardziej się stresują.

Dlaczego ten sport jest tak popularny w Polsce?

Odpowiedź jest prosta. Historia. Nasze początki sięgają 1919 r., kiedy to powstała koncepcja stworzenia reprezentacji narodowej. Niestety ze względu na wojnę, Polska musiała zaczekać na swój debiut aż dwa lata, a i ten zakończył się porażką.Niezrażeni tym faktem, rok później odnieśliśmy zwycięstwo nad drużyną Szwecji i to właśnie wtedy nasz kraj zaczął doceniać ten sport. Z roku na rok polska piłka nożna zaczęła się rozwijać, w 1923 r. staliśmy się członkiem FIFA, a w kolejnym daliśmy się poznać światu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Przez wiele lat Polacy doświadczali rozczarowań związanych z przegraną. Porażka goniła porażkę, jednak to nie złamało naszych piłkarzy. Zawsze dawali z siebie wszystko, dzięki czemu powoli zaczęli odnosić sukcesy. Momentem przełomowym dla polskiej piłki nożnej okazał się rok 1970, gdy stanowisko selekcjonera objął Kazimierz Górski. Dzięki jego wyborom Polska w 1972 roku odniosła sukces i zdobyła tytuł mistrza olimpijskiego. Właśnie wtedy nasz kraj pokochał ten sport całym sercem. Każdy Polak znał nazwiska polskiej reprezentacji i każdy pękał z dumy, że nasz kraj został doceniony zagranicą.

Pomimo wielu wzlotów i upadków na przestrzeni lat, sport ten niezmiennie góruje nad innymi. Każdy młody fan piłki nożnej wie kim był Józef Klotz czy Kazimierz Deyna. Dzięki tym legendom, miłość do piłki nożnej jest nieprzemijająca, a każdy mecz budzi ogromne emocje. Dla Polaków nie ważne jest to czy nasza drużyna odniesie zwycięstwo czy porażkę. Dla naszego kraju liczy się determinacja i chęć walki. Dzięki temu kibice są sercem tego sportu, a piłkarze chcąc wyróżnić nasz kraj grają całym sobą. Warto także nadmienić, że historia polskiej piłki nożnej tworzy się nadal i już wkracza na nowe tory. Dzięki temu co działo się kiedyś możemy się pochwalić sukcesami na arenie światowej. Dzięki miłości do tego sportu mamy nowe, żywe legendy, które pokazują Polakom, że chcieć to móc a marzenia się spełniają.

Tags:

Zobacz także

Zostaw komentarz