Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Detoks alkoholowy – na czym polega?

Podziel się

Uzależnienie od alkoholu to bardzo złożony problem. Ta ciężka choroba psychiczna prowadzi do powolnej degradacji zarówno umysłu, jak i ciała. Alkoholizm nie jest jednak wyrokiem. Jak sobie pomóc? Odtruwanie alkoholowe to pierwszy krok do rozpoczęcia leczenia i walki o nowe, lepsze, trzeźwe życie.

Uzależnienie od alkoholu – jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem?

Alkoholizm jest bardzo podstępną chorobą psychiczną. Mechanizmy iluzji i zaprzeczenia często nie pozwalają osobie uzależnionej na rozpoznanie problemu w porę. Niestety przekroczenie pewnej bariery sprawia, że nie da się już odzyskać kontroli nad piciem. Przejście z fazy krytycznej w fazę chroniczną zazwyczaj kończy się ciągami alkoholowymi, które mogą trwać od kilku dni do nawet wielu miesięcy.

Jedynym skutecznym sposobem przerwania ciągu, jest detoks alkoholowy. Piotrków Trybunalski to jedno z miast, na którego terenie działają specjalne ośrodki, umożliwiające odtruwanie alkoholowe w domu, lub na terenie placówki. Dlaczego odtrucie jest takie ważne i w jakim celu podawana jest kroplówka po alkoholu?

Czy leczenie kaca na własną rękę może być niebezpieczne?

Osoby będące w ostatniej fazie uzależnienia od alkoholu, po odstawieniu używki mogą mieć bardzo dokuczliwe objawy abstynencyjne. W takim wypadku leczenie kaca domowymi metodami jest niebezpieczne. Warto wówczas sięgnąć po fachową pomoc, jaką jest detoks alkoholowy. Tomaszów Mazowiecki, Warszawa i okolice to miasta, w jakich łatwo taką pomoc znaleźć.

Po trafieniu do placówki na odtrucie, choremu w pierwszej kolejności jest zazwyczaj podawana kroplówka na kaca. Podczas ciągu osoby uzależnione często zapominają o spożywaniu posiłków. Tym samym nie dostarczają sobie witamin, minerałów i innych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania substancji odżywczych. Organizm osoby w ciągu jest więc odwodniony, skrajnie wyczerpany oraz zatruty. Kroplówka jest wstępem do dalszych etapów detoksu, mających złagodzić objawy abstynencyjne i pozwolić choremu na podjęcie leczenia.

Zostaw komentarz