Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dekoracje z tektury. 5 pomysłów na zastosowania kartonu

Podziel się

Tektura praktycznie od powstania nie była wykorzystywana jako materiał dekoracyjny. Ozdoby z kartonów uważano raczej za eksperyment i nie były traktowane jako szczególnie estetyczne. Od niedawna jednak, dekoracje z tektury są wykonywane na szeroka skalę i można znaleźć pośród nich naprawdę interesujące projekty. Okazuje się, że karton może być wdzięcznym materiałem, który można wykorzystać do stworzenia wyjątkowych projektów.

Ozdoby z kartonu

Dekoracje z kartonu przede wszystkim bardzo dobrze sprawdzają się jako ozdoby choinkowe. Sam karton nie kosztuje dużo, dlatego też jest chętnie wybierany jako materiał do tworzenia właśnie ozdób świątecznych. Ozdoby na choinkę, które wykonane są z kartonu, faktycznie prezentują się niebanalnie. Wiele osób, które wykonuje je po raz pierwszy, podkreśla, że podchodziło do nich z dystansem i nie spodziewało się, że efekty tak bardzo przerosną oczekiwania.

Tworzenie tekturowych ozdób jako forma spędzenia czasu z dziećmi

Wycinanie w kartonie nie jest trudne, co skłania do tego, by tworzenie ozdób potraktować jako formę wspólnego spędzania czasu z najmłodszymi. Wykonywane ozdoby z tektury są niecodzienne i bardzo dobrze prezentują się pod wieloma względami. Dlatego tak wiele osób decyduje się właśnie na ten typ ozdób. Co ciekawe, rzeczywiście dziedzina ta przeżywa swój rozkwit. Tym bardziej, że z kartonu można wycinać wiele wzorów i nie ma żadnych ograniczeń. Każdy może popisać się wobec tego posiadaną kreatywnością.

Pudełka świąteczne i inne zastosowanie dekoracji kartonowych

Poza ozdobami można zdecydować się również na to, by dekoracje kartonowe miały praktyczne zastosowanie. Przykładowo, ozdoby z kartonu bardzo dobrze sprawdzą się jako pudełka świąteczne domki dla kotów. Domek taki można zrobić według indywidualnego projektu bądź wzoru znajdującego się w Internecie lub w innym źródle. Będzie to ciekawy element, z którego zadowolony będzie również kot. Poza tym, z kartonu można też robić dekoracyjne napisy i spodziewać się, że rzeczywiście będą wyglądały bardzo interesująco. Napisy takie doskonale sprawdzą się w pokoju dziecka, w pokoju młodzieżowym albo we własnej pracowni. Każdy sam z pewnością będzie wiedział, gdzie je ustawić. Im większe ma się doświadczenie w wycinaniu z kartonu, tym większe szanse na to, że stworzy się coś unikatowego.

Ostatnim zastosowaniem tektury, zarówno praktycznym, jak i dekoracyjnym są zabawki dla dzieci wykonane z kartonu. Zabawki takie świetnie będą prezentowały się w tych miejscach, co do jakich wiadomo, że dzieci często z nich korzystają. Będą to przedszkola. Także rodzice mogą zdecydować się na wycinanie ciekawych postaci lub wzorów z kartonu. Na pewno zainteresują one dzieci. Tym bardziej, kiedy rodzic będzie ozdoby takie wykonywał razem z maluchem. Pomysłów na to, jak wykorzystać tekturę rzeczywiście jest sporo.

Zostaw komentarz