Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Dania dla psów – na co zwrócić uwagę przy ich komponowaniu

Podziel się

Zwierzaki do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu potrzebują składników odżywczych. To właśnie prawidłowa dieta dla psa jest ważna i ma wpływ na jego samopoczucie, wygląd, a przede wszystkim kondycję. Jakiekolwiek niedobory w diecie mogą sprawić, że u pupila pojawiają się problemy zdrowotne. Zastanawiasz się, jaki pokarm dla czworonoga najlepiej wybrać? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem i zadbaj o zdrowie futrzanego przyjaciela.

Czy jedzenie ludzkie jest bezpieczne dla psów?

Błędem wielu osób jest dokarmianie zwierzaków ludzkim jedzeniem. Wrzucanie resztek jedzenia swojego talerza do miski pupila wcale nie jest dobrym rozwiązaniem i może doprowadzić do problemów żołądkowych u zwierzaka. Warto zaznaczyć, że w ludzkim pożywieniu znajduje się wiele składników, na które psy mają uczulenie. Jeśli je spożyją może dojść nie tylko do problemów z wypróżnianiem, ale również może dojść do zagrożenia zdrowia lub życia psa. To właśnie dlatego tak ważne jest to, by jedzenie dla psa było dobrze dopasowane do jego potrzeb i upodobań. Wybierając gotowane jedzenie dla psa, w których znajdują się składniki bezpieczne dla zwierzaków można mieć pewność, że gwarantuje się zwierzakowi najlepsze warunki do rozwoju.

Kaloryczność posiłków dla psów ma znaczenie

Jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę wybierając pokarm dla psów jest jego kaloryczność. Musi być ona dopasowana do zapotrzebowania kalorycznego zwierzaka, by spożywał on tyle ile naprawdę potrzebuje. Podawanie zbyt dużej ilości karmy może doprowadzić do otyłości zwierzaka, co naraża go na złe samopoczucie i obniżenie sprawności. Jednak nie można dopuścić do sytuacji, w której czworonożny przyjaciel dostaje za mało jedzenia, ponieważ to doprowadza do niedoborów i niedożywienia, co negatywnie odbije się na zdrowiu.

Wartości odżywcze w posiłkach dla psów

Pokarm dla psa powinien mieć określone wartości odżywcze. Bardzo ważne jest to, by w jego składzie znalazło się źródło witamin, minerałów, błonnika, białka i węglowodanów. Te wszystkie składniki powinna mieć najlepsza karma dla psa. Niestety wiele osób nie ma czasu na to, by przygotowywać zdrowe posiłki pupilowi. W takiej sytuacji warto zdecydować się na catering dla psów, w którym posiłki dopasowywane są do wagi, wzrostu, wieku i rasy psa.

Dbając o zdrowe odżywianie swojego zwierzaka możesz mieć pewność, że będzie się on cieszyć dobrym samopoczuciem i zdrowiem przez długie lata.

Zostaw komentarz