Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Dachówki ceramiczne – czy warto je wybierać?

Podziel się

Wybór pokrycia dachowego to istotna kwestia podczas budowy domu. Jego odpowiednia jakość i trwałość odpowiada za szczelność dachu. Jednym z najczęściej wybieranych materiałów są dachówki ceramiczne. Czym się charakteryzują i czy warto je wybierać?

Dachówki ceramiczne – charakterystyka

Jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachowych są dachówki ceramiczne. Do ich produkcji wykorzystuje się glinę z domieszką innych tworzyw. Wypiekanie w gorącym piecu, w wysokiej temperaturze nadaje im trwałość i odporność. Zapewniają one bardzo dobre zabezpieczenie przed opadami oraz innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Mają również wysokie właściwości izolujące. Zarówno termiczne, jak i akustyczne. Chronią wnętrze domu przed niskimi temperaturami, utrzymują ciepło wewnątrz oraz zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się dachu w słoneczne dni. Dobrze wygłuszają wszelkie odgłosy takie jak krople deszczu czy uderzenia gradu.

Dzisiaj dachówki ceramiczne dostępne są w wielu modelach. Różnią się żłobkowaniem oraz wielkością. Możliwe jest również wykorzystanie dachówek w różnych kolorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Dachówki ceramiczne idealnie sprawdzą się w realizacji projektów zabudowy klasycznej. Podkreślą ich charaktery i pozwolą nadać tradycyjny wygląd. Sprawdzą się również podczas wszelkiego rodzaju renowacji.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dachówek?

Jednym z najlepszych miejsc do zakupu dachówek będzie hurtownia pokryć dachowych w Warszawie lub innym większym mieście. Dzięki temu, że na miejscu znajduje się wiele modeli dachówek różnych producentów, można porównać je ze sobą i wybrać tę, która najlepiej spełni oczekiwania. Dodatkowo pracownicy hurtowni dokładnie opowiedzą o wszystkich właściwościach dachówek, zaleceniach dotyczących montażu oraz przeznaczeniu. Należy pamiętać, że dachówka powinna być dobrana do konstrukcji dachu, tak, żeby nadmiernie jej nie obciążała. Ważne jest także dobranie pokrycia do kształtu dachu.

Zostaw komentarz