Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czym są szkody górnicze?

Podziel się

Szkody górnicze potrafią naprawdę mocno napsuć krwi. Czym one jednak właściwie są, czym się charakteryzują i jak jesteśmy w stanie je podzielić?

Charakterystyka szkód górniczych

W wielu miejscach w Polsce, w szczególności zaś na Górnym Śląsku, możemy spotkać się z pewnymi konsekwencjami wynikającymi z działalności kopalń. Nie chodzi tutaj nawet o ciągle czynne szyby – te puste i zamknięte nadal mogą bowiem stanowić pewne zagrożenie dla życia na powierzchni. Jak to się jednak dzieje? Świetnie tłumaczy nam to takie hasło, jak szkody górnicze. Czym one jednak tak właściwie są? Bazują na oficjalnej definicji jesteśmy w stanie stwierdzić, że szkody górnicze to wszelkiego rodzaju uszkodzenia nieruchomości i ruchomości, które wynikają z działania danego zakładu górniczego. Konsekwencją naruszania warstwy ziemi, nawet jeżeli mowa jest o głębokości kilkudziesięciu czy kilkuset metrów, jest niestety mniejsze lub większe zdestabilizowanie wszystkiego, co ponad tymi lukami. Nic więc dziwnego, że szkody górnicze to dla wielu osób naprawdę dobrze znany zwrot.

Jak możemy podzielić szkody górnicze?

Skoro mamy już świadomość tego, czym dokładnie są szkody górnicze, a także dlaczego nie powinny nas dziwić takie działania, jak dochodzenie odszkodowania za szkody górnicze w Rybniku, skupmy się na kolejnym aspekcie – jak bowiem tak naprawdę dzielimy szkody górnicze? Ogółem rzecz ujmując, są one podzielone na pięć kategorii w zależności od zagrożenia, lecz same szkody są również posegregowane w trzy grupy. Są to kolejno szkody górnicze na budynkach i zabudowach, szkody górnicze na gruntach, a także szkody górnicze na terenie plonów uprawnych.

Jak szukać pomocy w kwestii ubiegania się o odszkodowanie z tytułu szkód górniczych?

Jeżeli padniemy ofiarą szkody górniczej, nie pozostajemy bez wyjścia. W takiej sytuacji pomóc nam mogą specjalistyczne firmy, trudniące się w dochodzeniu odszkodowania. Warto przeszukać sieć internetową w calu znalezienia zaufanych przedsiębiorstw tego typu.

Zostaw komentarz