Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Czym są protezy zębowe?

Podziel się

Co zrobić, jeżeli musimy pozbyć się naszych naturalnych zębów? Dobrym pomysłem będzie na przykład postawienie na protezy zębowe. Czym one jednak właściwie są?

Protezy zębowe – ogólna charakterystyka

Zęby są niezwykle ważnym elementem naszego ciała. Nie tylko pozwalają nam na normalne funkcjonowanie w takich kwestiach, jak po prostu jedzenie, lecz również bardzo mocno wpływają na nasz komfort psychiczny. Dodatkowo chore, nieleczone zęby mogą w bardzo negatywny sposób oddziaływać na całe nasze ciało, niosąc za sobą wiele nieprzewidzianych i niepokojących objawów. To właśnie dlatego kłopoty z nimi związane powinniśmy rozwiązywać możliwie jak najszybciej. Co jednak, jeżeli konieczne jest pozbycie się na przykład kilku zębów? Wtedy do gry wchodzą wyroby zastępcze, takie jak chociażby protezy zębowe w Poznaniu. Są to specjalne wyroby, które mogą pozwolić nam na pełne bądź częściowe uzupełnienie naszego uzębienia, pozwalając nam na życie bez kompleksów oraz normalne funkcjonowanie tak, jak gdyby nigdy nic się z naszymi zębami nie stało!

Najważniejsze rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe sprawują się perfekcyjnie jako uzupełnienie brakujących zębów, lecz możemy wymienić pewne różnice pomiędzy ich poszczególnymi typami. W pierwszej kolejności należy wspomnieć chociażby o fakcie, że protezy zębowe mogą być albo stałe, albo ruchome. W tym pierwszym przypadku protezy są osadzane w jakie ustnej pacjenta na stałe, a możliwość ich zdjęcia ma tylko odpowiednio wyspecjalizowany stomatolog. W przypadku zaś protez ruchomych pacjent sam zdejmuje protezę, na przykład na noc. Ostateczny wybór zależy głównie od stanu uzębienia pacjenta.

W poszukiwaniu specjalistów w dziedzinie protez zębowych

Kwestię protez zębowych załatwia się tylko i wyłącznie u wykształconych w tym kierunku specjalistów, czyli protetyków. Jak jednak znaleźć najlepszych z nich w naszej okolicy? Zdecydowanie warto skorzystać z Internetu – namierzymy tam bowiem uznane i cenione przez klientów gabinety.

Zostaw komentarz