Wpisz aby wyszukać

Moda i styl

Czym powinna się charakteryzować elegancka kurtka przejściowa męska?

Podziel się

Powoli żegnamy wysokie temperatury, a co za idzie, czas przygotować się na mroźniejsze dni. Jesienią i wiosną kluczową rolę w stylizacjach odgrywają przejściowe kurtki. Jakie fasony wybrać, by stworzyć elegancką stylizację? Podpowiadamy. 

Eleganckie kurtki przejściowe męskie – czym się charakteryzują?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym właściwie są kurtki przejściowe. Termin ten używany jest do różnych rodzajów kurtek, ubieranych w okresie pomiędzy latem i zimą. Wspólną cechą przewiewnych kurtek jest to, że nie są one typowymi kurtkami zimowymi. Możemy tutaj wyróżnić męskie kurtki przejściowe sportowe, eleganckie i casualowe.

Przejściowe kurtki męskie powinny skutecznie chronić przed chłodem, wiatrem i deszczem. Niezależnie od tego, czy wybieramy egzemplarz elegancki, czy bardziej sportowy, kurtka ma być lekka, wygodna i komfortowa w noszeniu. Co ważne, wcale nie musisz kupować markowych kurtek przejściowych męskich, by wyglądać elegancko.

Męskie kurtki jesienne z kapturem – czy mogą być eleganckie?

Kiedyś kurtka z kapturem była nie do zaakceptowania w eleganckiej stylizacji, obecnie jednak nie zwraca się już na to aż takiej uwagi. Mimo to nie wszystkie fasony kurtek z kapturem będą prezentować się elegancko. O tym, na jakie modele warto zwrócić uwagę, można przeczytać tutaj: https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne,39/Kurtki-me-skie-przejs-ciowe-z-kapturem-czy-warto-w-nie-inwestowac,47748.html.

Jaki kolor kurtek sprawdzi się w eleganckiej stylizacji?

Poza fasonem eleganckich kurtek przejściowych ważny jest również ich kolor. Warto tutaj postawić na stonowane barwy – żywe kolory kojarzą się bardziej z zimowym sportem. Nie oznacza to, że jedynym słusznym wyborem jest klasyczna czerń. Równie dobrze sprawdzą się kurtki w kolorach brązu, grafitu, granatu, czy butelkowa zieleń. Unikaj również świecącego się materiału – doskonale nada się na imprezę, jednak na spotkanie z biznesowym klientem  zdecydowanie odradzamy.

Jakie fasony kurtek są eleganckie?

Aby uzyskać elegancki look, warto zwrócić na takie fasony kurtek jak:

  • harrington jacket – krótkie kurtki, które przy rękawach i na dole mają ściągacz;
  • parki;
  • kurtki pikowane;
  • bosmanki – dwurzędowe okrycie wierzchnie, które jest połączeniem płaszcza i kurtki.

Podsumowanie

Rodzajów męskich kurtek na rynku modowym obecnie jest bardzo wiele. Panowie, którzy szukają eleganckich kurtek przejściowych, nie będą mieć żadnych problemów z tym. Wystarczy zwrócić jedynie uwagę na krój, kolor i materiał.

Zostaw komentarz