Wpisz aby wyszukać

Technologia

Czym charakteryzują się najlepsze ekspresy do kawy?

Podziel się

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów w trakcie śniadań, szybkich lunchów i popołudniowych spotkań. Przygotowanie pysznej kawy to nie lada wyzwanie, które bardzo ułatwia zakup ekspresu do kawy. Po czym poznać dobry ekspres do kawy i na co warto zwracać uwagę, żeby nie zmarnować pieniędzy?

Dlaczego warto sięgać po ekspresy do kawy?

Picie kawy to dla wielu osób prawdziwy rytuał. Wymaga najpierw zmielenia ziaren, następnie przygotowanie wody o odpowiedniej temperaturze i uważnego przestrzegania czasu wymaganego do zaparzania tego pobudzającego, ciemnego płynu. Każdy krok pomaga wyzwolić z kawy niepowtarzalny smak i  bogaty aromat skryty wśród ziaren, ale wymaga też sporo wysiłku. O wiele łatwiej skorzystać z ekspresu do kawy, który już po wciśnięciu jednego przycisku, sam wykona po kolei każdy z tych kroków.

Dobre ekspresy do kawy pozwalają na zaprogramowanie grubości zmielenia ziaren i dopasowanie intensywności smaku. Wystarczy wybrać ulubiony napój kawowy i czekać, aż filiżanka, szklanka bądź kubek napełni się wybranym specjałem. Kawa z ekspresu pozwala zaoszczędzić czas i przygotowywać we własnym domu kawę niczym z najlepszych kawiarni.

Po czym poznać dobry ekspres do kawy?

Dobry ekspres do kawy można rozpoznać po jego specyfikacji. Warto zwracać uwagę na ciśnienie generowane przez urządzenia, a także na jakość materiałów, z których został wykonany każdy element — zwłaszcza młynek. Dobry ekspres do kawy nie oznacza wcale najdroższego modelu. W miejscach, które prowadzą sprzedaż ekspresów do kawy, Jura i kilka innych firm oferuje znakomitą jakość produktu w atrakcyjnej cenie. Warto wybrać taki model, który najlepiej sprawdzi się w danym miejscu. Mniejszy, jeśli jest to prywatna kuchnia i większy, jeśli trafi do pokoju socjalnego lub kuchni firmowej.

Na co warto zwracać uwagę, wybierając ekspres do kawy?

Najlepsze ekspresy do kawy powinny też posiadać wbudowane funkcje dodatkowe. Opcja spieniania mleka, czy schładzarka pozwala uzyskać perfekcyjną piankę na kawie.

Zostaw komentarz