Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Czy wszyscy notariusze mają te same stawki?

Podziel się

Notariusz swój cennik ma określony jako taksa notarialna, jest ona najczęściej ustalana przed wcześniejszą wizytą, ale warto wiedzieć wcześniej jakie ceny są za sporządzenie dokumentów. Za takie sporządzenie dokumentu przez notariusza pobierana jest wspomniana taksa notarialna. Cena takiej taksy jest zależna od kancelarii, jednak warto wiedzieć o tym, że jej maksymalna stawka została wyregulowana przez Ministra Sprawiedliwości. Przed zapoznaniem się ze stawkami powinno dokładnie się wiedzieć jakie sprawy u notariusza można będzie załatwić. Dobry notariusz z pewnością posłuży nam dobrymi radami prawnymi oraz sporządzi dla swoich klientów wymagane dokumenty takie jak poświadczenia. Warto pamiętać również o tym, aby nie mylić notariusza z adwokatem czy radcą prawnym, ponieważ mają oni inne obowiązki. Jak więc wygląda sprawa stawek u notariusza?

Taksa notarialna

Taksa notarialna, czyli inaczej wynagrodzenie notariusza za wykonywaną czynność jest bardzo zróżnicowana, jednak ma swoją oszacowaną maksymalną wartość, która została ustalona przez Ministra Sprawiedliwości. Trzeba jednak pamiętać, że wynagrodzenie będzie różniło się od wykonywanej czynności przez notariusza, dlatego nie ma jednoznacznych stawek, wszystko zależy od tego, z jaką sprawą przychodzi się do notariusza. Puczyłowski Sławomir Kancelaria notarialna to miejsce, które przyciąga swoich klientów dobrymi cenami swoich usług, przed wizytą należy skontaktować się z obsługą i poznać szeroką ofertę kancelarii. Notariusz w Otwocku sporządza wiele dokumentów, które są zgodne z prawnymi wymaganiami.

Cennik popularnych usług u notariusza

Najbardziej popularne sprawy u notariusza dotyczą sporządzenia dokumentów, dlatego przykładem może być sporządzenie aktu notarialnego dokumentującego umowę majątkową małżeńską, za którą trzeba będzie zapłacić 400 zł. W przypadku przygotowania aktu notarialnego dokumentującego testament zawierający zapis windykacyjny należy być przygotowanym na cenę 200 zł. 

Zostaw komentarz