Wpisz aby wyszukać

Biznes i Finanse

Czy polscy przedsiębiorcy powinni inwestować w apartamenty?

Podziel się

Apartamenty wakacyjne to żyła złota i inwestycja, która będzie przynosić wysokie zyski. Zakup apartamentu na firmę to jeszcze więcej korzyści. Kupowanie mieszkań lub apartamentów wakacyjnych na firmę to coraz popularniejsza forma inwestowania i bezpieczna lokata firmowego kapitału. Kapitał potrzeby na takie przedsięwzięcie nie jest niski, jednak korzyści z niego płynące wynagrodzą konieczność posiadania kilkuset tysięcy kapitału początkowego z nawiązką.

Zakup nieruchomości powinno się poprzedzić szeregiem czynności, który nie różni się od tego, który rekomendujemy dla zakupu lokalu na osobę prywatną. Zapoznanie się z księgą wieczystą, poznanie dokumentacji technicznej lokalu i sprawdzenie planów zagospodarowania to początek na drodze do posiadania firmowego apartamentu nad morzem. Dlaczego inwestycja w apartamenty na firmę jest opłacalna? Poznaj ofertę PORT-KRYNICA.

Apartamenty wakacyjne nad morzem: zakup nieruchomości w ramach prowadzonej działalności gospodarczej

Oferta spółki PORT-KRYNICA kierowana jest do spółek i osób prowadzących działalność gospodarczą. W kameralnym budynku nad brzegiem Zalewu Wiślanego dostępnych jest 27 kompaktowych apartamentów z jedną lub dwoma sypialniami. To doskonała opcja dla inwestorów, którzy poszukują dobrego sposobu na zainwestowanie posiadanego kapitału w swoich przedsiębiorstwach. To świetna opcja na wypracowanie dodatkowego, wysokiego przychodu dla firmy oraz opcja na stworzenie świetnego systemu benefitów dla pracowników. W ramach premii wakacyjnej, pracownicy Twojej firmy mogą być zapraszani do komfortowo zaaranżowanego apartamentu. Zachowanie work&life balance jeszcze nigdy nie było tak proste. Każdy kupujący apartament w PORT-KRYNICA w celach biznesowych otrzymuje fakturę 23% VAT na zakup nieruchomości i może odliczyć go w pełnej wysokości. Planowany termin oddania inwestycji to II kwartał 2020. W kolejne wakacje Ty i Twoi pracownicy będziecie mogli spędzić niezapomniane wakacje w Krynicy Morskiej.

Zalety zakupu apartamentu wakacyjnego na firmę: mniejszy podatek dochodowy

Zakup mieszkania inwestycyjnego nad morzem daje możliwość amortyzacji podatkowej. Koszt zakupu lokalu może zostać wrzucony w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki takiej transakcji przedsiębiorca mocno obniży należność z tytułu podatku dochodowego.

Czy warto wziąć kredyt na zakup mieszkania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

Osoba prowadząca działalność gospodarczą i kupująca w jej ramach mieszkanie powinna pamiętać, że urząd skarbowy nie zaliczy samej raty jako kosztu podatkowego. Ten stanowią jedynie odsetki od kredytu inwestycyjnego.

Firma wynajmuje mieszkanie innej firmie: 23% VAT i pozostałe koszty

W przypadku zakupu mieszkania na firmę warto pamiętać, że zysk, który płynie z najmu lokalu nad morzem, jest przychodem, na który należy wystawić fakturę VAT. Każdy przedsiębiorca wie, że najkorzystniejsza będzie faktura z pełnym VAT-em, czyli wynajmowanie mieszkania innemu podmiotowi gospodarczemu. Wówczas można odliczyć podatek w pełnej wysokości. Koszt stanowić będę także remonty i inne prace prowadzone w apartamencie wakacyjnym.

Zakup apartamentu nad morzem to doskonała opcja na ulokowanie firmowego kapitału. Poznaj ofertę PORT-KRYNICA i kup mieszkanie w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Zostaw komentarz