Wpisz aby wyszukać

Aktualności

Co to jest skropak?

Podziel się

Wysyłka paczek do rodziny czy prowadzenie sklepu internetowego wiąże się z przygotowaniem przesyłek. Muszą być zapakowane w taki sposób, aby dotrzeć do odbiorcy w stanie nienaruszonym, a jednocześnie jej przygotowanie nie może być czasochłonne ani kosztowne.

Wypełnienia do paczek przydają się do uzupełniania wolnej przestrzeni w przesyłce, jednocześnie chroniąc jej zawartość. Jednym z nich jest skropak.

Czym jest skropak?

Skropak jest ekologicznym i w pełni biodegradowalnym wypełniaczem do paczek. Przyjazny środowisku i nietoksyczny, używany jest głównie przez sklepy internetowe, w tym te specjalizujące się w dostarczaniu żywności i kosmetyków bio.

Skropak ma wiele zalet, m.in. jest lekki i pocięty na niewielkie kawałki, co umożliwia wypełnienie nim nawet małych przesyłek. Chroni zawartość paczki bez względu na jej wielkość, często stosowany jest podczas wysyłki delikatnych i szklanych przedmiotów. Dobrze amortyzuje wstrząsy.

Jego dużą zaletą jest niska cena i znikomy wpływ na środowisko naturalne. Zostało udowodnione, iż skropak w pełni rozkłada się po kilku tygodniach, bez obaw można go kompostować.

Wypełniacze do paczek

Każdy, nawet najmniejszy sklep internetowy już na samym początku działalności staje przed wyzwaniem w czym dostarczać i jak zabezpieczać zamówione przez klienta produkty na czas transportu. W zależności od branży sklepu, najczęściej jako opakowanie wybierane są kartony, folia stretch, folia bąbelkowa czy tuby tekturowe. W każdym z tych typów opakowań z powodzeniem można zastosować wypełniacze, w tym skropak. Wypełnienia paczek sprawdzą się zwłaszcza przy pakowaniu produktów o niestandardowych kształtach, kiedy istnienie ryzyko przemieszczenia się zawartości w kartonie.

Inne, popularne typy stosowany wypełnień do przesyłek, to poduszki powietrzne i papier. Poduszki wypełnione powietrzem, podobnie jak skropak, mogą być używane wielokrotnie, co dla osób dbających o środowisko naturalne jest ważne i być wartością dodaną dla sklepu, który z ich użyciem wysyła swoje produkty.

Przesyłki w nurcie eko

Troska o środowisko naturalne, to nie jest już tylko fanaberia i oryginalne podejście do zakupów czy prowadzenia gospodarstwa domowego, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Obecnie coraz więcej osób ma świadomość jak destrukcyjnie na środowisko wpływa działalność człowieka. We własnym zakresie i bez żadnego wysiłku można zmniejszyć liczbę generowanych śmieci, wybierając takie rodzaje opakowań, które ulegają rozkładowi. Papier, karton czy ekologiczny skropak wpisują się w nurt eko i są propozycją pakowania przesyłek dla osób, które dbają o środowisko naturalne.

Zostaw komentarz