Wpisz aby wyszukać

Uroda i Zdrowie

Co stosować na wypadanie włosów?

Podziel się

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który zachodzi w ludzkim organizmie. Człowiek traci około 100 włosów dziennie, jednak na ich miejsce rosną nowe zdrowe włosy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy wypada więcej włosów, a na ich miejsce rzadziej lub wcale nie odrastają nowe. Mówimy wówczas o problemie nadmiernego wypadania włosów, które może mieć różnorodne przyczyny.

Wypadanie włosów

Tak jak wspominaliśmy, włosy wypadają każdemu człowiekowi. Pod warunkiem, że wypada ich odpowiednia ilość wszystko jest w porządku. Jeśli zauważymy zakola, przerzedzenia lub łyse miejsca to znak, że z problemem należy udać się do specjalisty. W przypadku nagłego lub bardzo nasilonego wypadania włosów konieczne jest zbadanie przyczyn wystąpienia problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia. W ciągu doby człowiekowi wypada od 50 do nawet 150 włosów. Większa ilość włosów powinna być powodem do niepokoju i rozpoczęcia leczenia. Przeciętny człowiek ma około 100000 włosów, a każdy mieszek włosowy produkuje włosy. Rosną one od kilku do kilkunastu milimetrów w ciągu miesiąca. Włos przed wypadnięciem znajduje się w tzw. fazie spoczynku, a po jego utracie szybko zastępowany jest nowym.

Przyczyny wypadania włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów jest łysienie androgenowe, które występuje u kobiet i mężczyzn. Mieszki włosowe są nadwrażliwe na DHT, czyli męski hormon. Powoduje to miniaturyzację mieszków włosowych i skrócenie fazy wzrostu włosów. Inną przyczyną wypadania włosów jest stres, który osłabia cały organizm. Niewłaściwa dieta przyczynia się do niedoborów witamin i minerałów, które są ważne dla zachowania dobrej kondycji włosów. Przyjmowanie niektórych leków (np. podczas chemioterapii) również przyczynia się do nadmiernej utraty włosów. Niedoczynność lub nadczynność tarczycy także wywiera wpływ na wypadanie włosów. Włosom nie służy częste farbowanie, używanie prostownicy i gorącego nawiewu suszarki. Osłabiać je będą także nadmierne używanie lakierów do włosów lub silne wiązanie. Choroby skóry takie jak grzybica, łuszczyca, łupież i łojotokowe zapalenie skóry również powodują wypadanie włosów. Wiele osób zadaje sobie pytanie „Co na wypadanie włosów?„. Z odpowiedzią i pomocą przychodzą wówczas witaminy, które kupimy w aptece.

Więcej: https://piotrturkowski.pl/co-na-wypadanie-wlosow-natura-czy-chemia/

Preparaty na wypadanie włosów

Wyjątkowo istotne dla całego organizmu jest dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Witaminy na włosy to zazwyczaj preparaty zawierające witaminy B, E i D. Witamina D pozyskiwana jest dzięki promieniom słonecznym, dlatego czasem warto wystawić się na ich działanie. Witamina E wspomaga krążenie krwi, dzięki czemu będzie powodowała odżywienie cebulek włosowych. Jod, cynk, żelazo i dwutlenek krzemu będą odgrywać ważną rolę w zapobieganiu wypadaniu włosów. Dla zachowania dobrej kondycji włosów ważne jest dostarczanie odpowiednich ilości kwasów omega-3, które oddziałują na ludzki organizm w dobroczynny sposób. Kwas linolenowy (ALA) znajdziemy w oleju lnianym, rzepakowym, orzechach włoskich. Kwas gamma linolenowy (GLA) należy do kwasów omega-6. Należy on do inhibitorów 5α-reduktazy, więc świetnie sprawdza się jako suplement na zdrowe włosy. Apteki proponują różnego rodzaju suplementy diety, które zawierają wspomniane składniki. Dobrze jest skonsultować ze swoim lekarzem wybór odpowiedniego preparatu, który sprawdzi się w naszym przypadku. Lekarz może zalecić także stosowanie wcierek na włosy, np. Aminexil, którego zadaniem jest odżywienie mieszków włosowych. Podobne działanie wykazuje także Minoksydyl, który występuje w postaci ampułek.

Tags:

Zostaw komentarz