Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Co składa się na profesjonalne ozonowanie wykonane przez firmę zewnętrzną? Sprawdzamy!

Podziel się

Nie od dziś wiadomo, że ozon ma doskonałe właściwości utleniające. Tym samym z powodzeniem można go wykorzystywać do dezynfekcji. Ostatnimi czasy urządzenia do ozonowania znacząco zyskują na popularności. Można je dostać w wielu sklepach, jednak największa skuteczność cechuje profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez specjalistyczne firmy. W jaki sposób z niego korzystają? Jak przebiega profesjonalne ozonowanie? Wyjaśniamy!

Profesjonalna maszyna do ozonowania w rękach fachowca

Aby mieć pewność, że ozonowanie przebiegnie w sposób prawidłowy, maszyna do ozonowania musi być obsługiwana przez specjalistę. Fachowcami posiadającymi profesjonalne urządzenie do ozonowania pomieszczeń są między innymi specjaliści z firmy Stander.pl. Firma posiada także ozonator do żywności. Profesjonalny sprzęt do ozonowania od ogólnodostępnych urządzeń różni się przede wszystkim mocą. Taka maszyna do ozonowania ma większe możliwości. Innymi słowy, nawet w krótkim czasie można przy jej użyciu zdezynfekować całe, duże pomieszczenie.

Profesjonalne ozonowanie przebiega w kilku, następujących krokach:

  1. Zapoznanie się z danym pomieszczeniem lub obiektem przeznaczonym do ozonowania,
  2. Określenie niezbędnych do przeprowadzenia działań przygotowawczych,
  3. Zabezpieczenie elementów, którym mógłby zaszkodzić ozon,
  4. Określenie prawidłowych parametrów ozonowania,
  5. Włączenie urządzenia do ozonowania,
  6. Wywietrzenie pomieszczenia.

Należy pamiętać o tym, że zanim zostanie uruchomiona maszyna do ozonowania, konieczne jest zabezpieczenie pożywienia oraz organizmów żywych, takich jak rośliny. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, w których przeprowadza się ozonowanie pożywienia. Jeśli chodzi o ozonator żywności, emituje on niewielkie ilości pierwiastka, który zresztą nie wydostaje się poza dezynfekowany obiekt. W takim przypadku zatem nie trzeba niczego zabezpieczać ani nawet wietrzyć pomieszczenia. Jest to jednak konieczne, kiedy w ruch zostaje wprawione urządzenie do ozonowania pomieszczeń. Duża ilość ozonu może być bowiem szkodliwa dla człowieka. Należy jednak podkreślić, że zachowując procedury i wietrząc po zabiegu, można być spokojnym o swoje zdrowie.

Ozonowanie koronawirus i wiele więcej

Warto pokrótce wyjaśnić, dlaczego urządzenie do ozonowania pomieszczeń i obiektów to tak pożądany sprzęt. Na jakiej zasadzie działa? Ozon utlenia inne cząsteczki, prowadząc do ich likwidacji. Tym samym doskonale zwalcza grzyby, roztocza i inne alergeny, ale także bakterie czy wirusy. Tym samym, jeśli chodzi o ozonowanie koronawirus jest z nim bez szans. Nie powinno zatem dziwić, że właśnie w ostatnim czasie urządzenia do ozonowania bardzo zyskały na popularności. Sprzęt ten staje się nieoceniony w walce z pandemią COVID-19. Wykorzystuje się go zarówno do dezynfekcji pomieszczeń, jak i powierzchni. Dzięki obserwacjom efektów tych działań dzisiaj nie ma już wątpliwości, że tam gdzie przeprowadzi się zabieg ozonowania, wirus będzie się rozprzestrzeniał wolniej.

Zostaw komentarz