Wpisz aby wyszukać

Dom i ogród

Co daje klimatyzacja w biurze?

Podziel się

Przychodząc latem do biura nie raz, nie dwa oddychamy pełną piersią i czujemy się dobrze, z uwagi na panującą w pomieszczeniu, bardzo przyjemną temperaturę. Jest ona efektem działania klimatyzacji, zarówno ściennej, jak i sufitowej. Instalacja jest bardzo wszechstronna, można ją wykorzystywać praktycznie o każdej porze roku. Co daje jej montaż?

Projektując biuro zdecydowanie zwracamy uwagę na jego wykończenie, podział pomieszczeń, meble, innego rodzaju wyposażenie. To niezwykle ważne. Planując aranżację, warto zdecydowanie stosować takie rozwiązania, dzięki którym zarówno pomieszczenia open space, gabinetowe, pokoje biurowe, a także innego rodzaju pomieszczenia będą w stu procentach, w maksymalnym stopniu funkcjonalne. Trudno nie zwrócić uwagi na taką instalację, jak klimatyzacja.

Zdecydowanie coraz trudniej wyobrazić sobie nowoczesną przestrzeń biurową bez tego rodzaju instalacji. To właśnie dzięki niej zdecydowanie możemy liczyć na większy komfort pracy – zwłaszcza latem, gdy temperatura za oknem mocno przekracza 30 stopni Celsjusza.

Klimatyzacja latem

Nie da się ukryć, że praca w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu, gdzie nie ma klimatyzacji, a podłączenie chociażby wiatraków jest również utrudnione, nie należy do najprzyjemniejszych. Pracownicy mogą być narażeni na dużo gorsze samopoczucie, a także może być, w krytycznych momentach zagrożone ich życie. Upał to:

– problemy z oddychaniem,
– pocenie się i odwodnienie,
– złość i dekoncentracja,
– obniżona sprawność ruchowa,
– mniejsza wydajność.

Klimatyzacja, w połączeniu z odpowiednimi, dobrze dobranymi osłonami okiennymi sprawi, że w pomieszczeniach będzie można spokojnie i bez problemu obniżyć temperaturę do takiej, która pozwoli na bezpieczną i przyjemną pracę.

Zobacz także: https://lifemag.pl/dlaczego-klimatyzacja-w-domu-jest-wygodna/

Klimatyzacja zimą

Klimatyzacja może być w biurze wykorzystywana również jesienią oraz zimą – podczas sezonu grzewczego. Sprawdzi się zarówno w nowych obiektach biurowych, jak również starych, które przeszły bądź przechodzą termomodernizację.

Należy również dodać, że klimatyzacja w tego typu obiektach jest bardzo dobrym uzupełnieniem tradycyjnego systemu grzewczego, np. gazowego. W trakcie silnych mrozów pracownicy mają więc możliwość, aby w szybki i komfortowy sposób zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu i pracować wygodnie.

Klimatyzacja zdecydowanie daje takie możliwości. Na uwagę zasługuje również prostota sterowania, możliwość ustawienia odpowiedniej temperatury w każdym pomieszczeniu.

Zostaw komentarz